Goniometrické funkce ve Visual Studiu 2010   otázka

VB.NET, Algoritmy

Dobrý den přeji všem kdo si právě teď čtou tento odstavec. Ale k věci. Píšu teď obsáhlý a trošku složitější prográmek, který dostal název Schizophrenia. Program obsahuje spoustu užitečných funkcí (např.: otevíraní, zavírání, tisku souborů, převody jednotek a taky vypočítat různé údaje o geometrických tělesech). Tady je právě ten problém. Představte si, že máte obdélník, z levého dolního rohu povedete úhlopříčku. Mezi tou úhlopříčkou a spodní stranou je úhel alfa. Pak ještě znáte velikost dané úhlopříčky. Možná si říkáte, že to vypočtete pomocí goniometrických funkcí (tan, cos, sin ...), ale i když jsem kód několikrát upravoval vyšlo mi číslo v záporu, což je nesmysl.

Dim uhlopricka As Double = txtstěnováúhlopříčka1.Text
                    Dim uhel As Double = txtúhelalfa.Text
                    Dim vypočet As Double
                    vypočet = (((Cos(uhel)) * 180) / 3.141592654) * uhlopricka
                    lbltabule.Text = "O = " & vypočet & " cm"

To kde je * 180 / pi je převod z radiánů na stupně, protože jsem se někde dočetl že goniometrické funkce podají výstup uživateli v radiánech. Ale stejně mi to háže naprosto nesmyslná čísla.

Kdo by mohl poradit, tak prosím požte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravim,

myslim že chyba je v matice nikoliv ve visual studiu, jestliže zadávate uhel v radianech tak už ho nemusite ve vzorečku nijak upravovat

vypocet = cos(uhel) * uhlopricka

a jestlize uhel zadavate ve stupnich tak takhle

vypocet = cos(uhel*PI/180) * uhlopricka

to co jste vyplodil je matematicky patvar

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Presne tak, z hlavy asi takto

  Dim uhlopricka As Double = TextBox1.Text
        Dim uhel As Double = TextBox2.Text
        Dim vypočet As Double

        Dim Radian As Double = Math.PI / 180

        vypočet = Math.Cos(uhel * Radian) * uhlopricka
        Label4.Text = "O = " & vypočet & " cm"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A v čom vlastne programujete ? Otázku ste položili v sekcii Visual Basic 6 a v titulku hovoríte o Visual Studiu 2010.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Programuju ve Visual Studiu 2010 a navíc v té sekci je napsáno Visual Basic 6 a jiné verze. Visual Studio 2010 se skládá z více programovacích jazyků jako je C#/C++, Visual Basic atd. Jinak díky za Vaši pomoc, moc jste mi pomohli.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Visual Basic 6 a jiné verze mimo .net verzii

Na C#, C++, WPF atd. sú samostatné diskusné fóra

Presným definovaním progr. jazyka sa vyhnete zbytočným nedorozumeniam, ale podstatné je že sa Vám pomohlo.... :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback