Nastavení hodnot pro Buttony   otázka

VB.NET, Algoritmy, WinForms

Zdravím,

můj dotaz je následující:

Mám více tlačítek a potřebuji, aby každé tlačítko mělo nastavenou svou pevnou hodnotu (např. Btn1 = 5). Tato hodnota se nebude po celou dobu fungování programu měnit, potřebuji jí tedy (alespoň předpokládám - nejsem moc znalý ve VB) nadefinovat už v Public a potřebuji, aby VB s touto hodnotou počítal jako s číslem.

Budu to používat pro přičítání hodnot (dejme tomu že to bude něco jako jednoduchá kalkulačka - budu mít tlačítka 1, 2, 3, 4, 5 a TextBox, kde se budou čísla po jejich stisknutí přičítat)

Můžete prosím poradit, jak má vypadat kód pro definici těchto číselných hodnot u tlačítek ?

Díky moc :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To se ošetří v události Click u jednotlivých tlačítek, hodnoty není potřeba nikam ukládat. V těch metodách ošetřujících Click musí být vidět pouze proměnná, se kterou se bude počítat.

Public Class Form1
  Private _sum As Integer
  Private Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs) Handles Button1.Click
    _sum += 1
  End Sub
  Private Sub Button2_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs) Handles Button2.Click
    _sum += 2
  End Sub
  Private Sub Button3_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs) Handles Button3.Click
    _sum += 3
  End Sub
  Private Sub Button4_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs) Handles Button4.Click
    _sum += 4
  End Sub
  Private Sub Button5_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs) Handles Button5.Click
    _sum += 5
  End Sub
End Class
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ok, děkuji moc.

A pokud teda ještě můžu otravovat:

a) jak nadefinovat, aby se mi po stisknutí tlačítka ukázala jeho hodnota v TextBox1?

b) jak nadefinovat, aby se mi do TextBoxu1 postupně přičítaly hodnoty tlačítek (př. zmáčknu 1 - v TextBoxu se zobrazí "1", poté zmáčknu 3 a v TextBoxu se objeví "4" - součet dvou hodnot a tak dále pro vícenásobné stisknutí) ?

Díky moc :)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

textbox1.text = _sum ?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback