Spustenie programu pod uživatelom   otázka

C#, .NET

Dobrý deň, mám WindowsService službu ktorá spúšťa další .exe súbor pomocou:

System.Diagnostics.Process.Start("subor.exe");

Služba beží pod Local System účte a súbor .exe spustí tiež pod SYSTEM účte. Potreboval by som poradiť ako ho spustiť pod užívatelom ktorý využíva osoba pri PC teda bežný účet a nie SYSTEM.

Je to potrebné lebo SYSTEM beží akoby na inej úrovni a daná aplikácia využíva API a niečo vykonáva pre prihláseného úžívatela a nemá to žiadny efekt aby to vykonávala pre SYSTEM.

Predom dakujem za rady

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Preštudujte si overloady uvedenej funkcie.Zopár z nich má medzi parametrami názov a heslo účtu, pod ktorým má byť proces spustený.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

áno otom viem ,ale ked má účet heslo tak aplikácia nevykoná príkaz správne .. potreboval by som niečo bez zadávania hesla. Naapdá ma jedine pridať program do StartUp zložky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přihlašovací údaje můžete získat buď od uživatele prostřednictvím dialogového okna nebo uložit v konfiguračním souboru s šifrovanou sekcí. Pokud služba nedělá nic jiného než spouští program pod účtem konkrétního uživatele, potom zcela postrádá smysl. Hlavní význam služby je v provádění nějaké úlohy bez nutnosti přihlášení jakéhokoliv uživatele, nebo provádění něčeho na co bežný uživatel nemá oprávnění.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

vykonáva vela funkcií so sieťou aj súbormi ,ale jednu zložitú operáciu musí vykonať pod prihláseným užívatelom a preto je osamostatnená do dalšieho súboru .exe

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, a už to je hovadina. Proč zbytečně dělat další aplikaci, když to může ve stejné službě obsloužit nové vlákno s identitou příslušného uživatele? Přihlašovací údaje uživatele můžete získat způsoby, které jsem popsal výše.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

nové vlákno s identitou příslušného uživatele -> viete mi prosím poradiť bližie kde by som našiel podobný príklad toho ako vytvoriť niečo také ?

možno pomôže to že tá samostatná .exe odchytáva skratky. Teda našiel som si kód na odchýtavanie stlačených kláves od užívatela a dalej tam mám porobené rozpoznávanie skratiek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Pokud to má odchytávat klávesové zkratky, jakou s tím má souvislost ta služba?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dakujem za ten odkaz hend sa nato pozriem :)

Služba vykonáva operácie na ktoré potrebuje SYSTEM práva a samostatný súbor funguje ako GUI + odchytáva skratky. A je zbytočné aby aj GUI bežalo pod SYSTEM a pritom by nefungovalo odchytávanie skratiek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co je to proboha za operace, že jsou k nim potřeba systémová oprávnění?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

je to niečo na spôsob backdooru a samostatný .exe je keylogger. Backdoor je WindowsService pretože komunikuje so sieťou ,pristupuje k súborovému systému a celkovo mám lepší pocit z toho že beží pod SYSTEM a nemusím sa teda starať o to či má dostatočné práva. A keylogger musí bežať pod užívatelom ktorý niečo píše aby mu písmená odchytával prípadne rozpozná skratku na niaky príkaz ... napríklad aby zobrazilo okno s logmi o tom či nastali chyby a podobne.

Zatial to používam len pre seba a vybral som si tento typ projektu ,lebo som si chcel oskúšať prenášanie dát cez sieť a najprv som sa pokúšal vytvoriť niečo na spôsob skype ,ale po chvíle som si uvedomil že napodobňovať je to zbytočné lebo fantáziu na vytvorenie takého GUI a všetkých animácii a obrázkou je premňa zložité kedže sa nevenujem grafike a niečo ako backdoor sa mi môže zísť v budúcnosti :)a tiež by mi to nebolo nanič a naopak backdoor sa mi raz zísť môže.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

K takovým úkonům vůbec není potřeba systémové oprávnění a tím pádem je to naprostá pitomost a z hlediska systému bezpečnostní riziko. A neoznačujte trapnou aplikaci odchytávající stisknuté klávesy za backdoor, který je úplně něco jiného.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

aplikáciu ktorá odchytáva stisknuté klávesi som nazval keylogger. A backdoor som nazval tú službu ktorá má v sebe všetko ako tento backdoor : http://www.bitdefender.com/VIRUS-1000620... a plus omnoho viac dalších funkcií. Trapné je že neviete priradiť označenie keylogger k samostanej aplikácii na odchytávanie kláves.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

A to mi chcete tvrdiť, že ste dokázal spraviť niečo tak komplexné a pritom máte problém s obyčajným spustením programu pod iným užívateľom? To je na tom trápne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak ano môže sa stať že sa rád opýtam na fóre aby mi niekto skúsený napísal ten najlepší spôsob ,ale vyriešil som to iným spôsobom a funguje to v poriadku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback