Grafika_stránek   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, Grafika

Ahoj,

Potřebuji poradit s grafickým rozvržením ASP.NET. Vytvářím si systém, který se skládá s dvou sloupcového layoutu s posuvným obsahem, hlavičkou a patičkou. Vytvořil jsem si defaultu v kterém je html a potom jsem si vytvořil StyleSheet do které ho jsem nahrál css a nevím jak je spolu propojit. Myslím si že bych měl něco dopsat do web.config nebo do defaultu v Page ale nevím co. Dík za vaše rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

toto nastavuje v confugu tema (alespoň myslím)

<pages theme="název tematu"></pages>
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za radu ale už jsem na to došel, vypadá to takhle

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="~/App_Themes/Default/StyleSheet.css" />

vložíš to mezi <head></head> a upraví to grafiku jenom tomu danému souboru

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak toto je prasáreň 1. triedy. Správne sa do .theme súboru pridávajú elementy, ktorých vlastnosti chcete zmeniť a nim sa nastavujú tie atribúty, ktoré majú byť zmenené + runat="server".Témy sa následne nastavujú stránkam v elemente Page.Prečítajte si tento článok, niekde na konci je to tam vysvetlené:

http://www.vbnet.cz/clanek--111-zaciname...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Ok takhle to může vypadat <link rel="stylesheet" type="text/css" href="~/Images/StyleSheet.css" /> snažil jsem se zjistit, jak funguje to propojení bylo mi jedno kde to bude ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)Prečítajte si ten článok a skúste použiť mechanizmy, ktoré sú na toto určené

2)Len neznalý angličtiny by hľadal/umiestňoval .css súbory do zložky Images

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Co to valíte za nesmysly? To není žádná prasárna, naopak se to běžně používá. Co myslíte, že udělá nastavení tématu? Jen do sekce head dogeneruje to, co píšete.

Naopak nastavovat komponentám vlastnosti ForeColor, BackColor, FontSize atd., to je prasárna první úrovně. Správně se má jen nastavovat CssClass a vše mít v CSS souborech buď nalinkovaných automaticky v adresáři tématu, nebo jinde a nalinkovaných ručně v sekci head.

Nešiřte zde své doměnky založené na nevědomosti, než někomu vynadáte, ověřte si, že máte pravdu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)Takže si myslíte, že dotyčný nemá používať asp.net témy?

2)Mal som na mysli niečo také(prebraté z Vášho článku):

<asp:Menu runat="server" 

     StaticMenuItemStyle-CssClass="menuItem" StaticHoverStyle-CssClass="menuItemSelected" 

     DynamicMenuItemStyle-CssClass="menuItemDynamic" DynamicHoverStyle-CssClass="menuItemSelected" />

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

1) To jsem někde řekl nebo napsal? Čtěte, prosím, pořádně.

Řekl jsem, že buď se do sekce head ty odkazy na CSS soubory dostanou pomocí tématu automaticky, nebo je tam dáte ručně. Ani jedno není prasárna a oba dva postupy se normálně používají.

2) Ve skin souborech doporučuji používat jen vlastnosti CssClass, tak, jak uvádíte v ukázce, to je v pořádku.

Ale je potřeba zdůraznit, že spousta lidí v ASP.NET používá vlastnosti ForeColor, FontSize a podobné, což není právě nejlepší, jelikož to generuje inline styly. Na to jsem narážel.

Ta dvojka samotná ale pro všechny potřeby nestačí, jsou samozřejmě potřeba i CSS soubory.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1)Tak možno to nepovažujete za prasáreň, ale mne sa to nezdá, keď tu raz máme asp.net témy.Len hlavne tu nerobme flame.

2)Osobne by som tam ForeColor apod. tiež nedával.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

A co když budete chtít udělat jeden speciální stylesheet pro mobilní zařízení? Nebo pro IE6? To kvůli tomu uděláte nové téma, těch 10 souborů zkopírujete a ten jeden bude jiný? A pak každou blbost budete opravovat na 10 místech? Nebo když na každé stránce chcete použít trochu jinou skupinu stylesheetů?

Zkrátka někdy je lepší použít témata, jindy je lepší si to linkovat manuálně. To, že máme nějakou funkci k dispozici, neznamená, že ji tam musíme nacpat vždy a za každých okolností.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback