Rozdíly mezi cyklem a podmínkou   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Chci se vlastně zeptat na dvě věci.

1) Programuju přibližně rok a doposud jsem nepochopil rozdíl mezi cyklem While ve VB.net a podmínkou If. Když třeba napíšu tenhle kód..

While RadioButton1.Enabled = True
MsgBox("neco")
End while

'a podmínkou

If RadioButton1.Enabled = True Then
MsgBox("neco")
End If

Asi mě chápete. Vím že cyklus while se opakuje dokola dokud podmínka neplatí, ale to se přece dá říct i o podmínce If

2) Jak jsem se již zmínil tak programuji přibližně rok, a za tu dobu jsem kromě seriálu o C++, VB.net ... nepochytil žádné nové příkazy a zkušenosti. Mám totiž spolužáka a ten tušim programuje v Linuxu přibližně stejnou dobu a ví toho o programování víc než já. Nevíte odkud pochytává ty zkušenosti? Docela mi to tíží programátorské svědomí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

IF se vyhodnotí vždy jen jednou není to cyklus. While je naopak cyklus, protože se vyhodnocuje pořád, dokud něco platí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

While:

1)Skontrolujem platnosť podmienky, ak je neplatná končím.

2)Vykonám telo cyklu

3)Pokračujem krokom 1

If:

1)Skontrolujem platnosť podmienky, ak je platná, krok 2, inak krok 3

2)Vykonám kód za if a skončím

3)Vykonám kód za else a skončím

Už je Vám jasný ten rozdiel?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud nechápete ani tuto základní věc, tak jste moc článků na tomto webu nepřečetl, tohle se bere v jednom z prvních dílů seriálu o VB.NET.

Zkoušel jste si ty své dvě ukázky pustit? První bude MsgBox vyhazovat donekonečna, druhá jen jednou. Nemusel byste se ptát. Chce to občas používat hlavu a zkoušet.

Naučit se programovat znamená hlavně trávit u toho čas - spousty času, stovky, tisíce hodin. Číst články, zkoušet programovat aplikace (ne moc těžké, ty nezvládnete, a ne moc jednoduché, na nich se nic nenaučíte). Zkuste se přihlásit do nějakého kroužku ve škole nebo něco podobného.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Jo kroužky jsou super. V 11 jsem chodil na kroužek programování v Pascalu. Sice jako jazyk nepoužitelný dnes, ale na principy programování skvělí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Kroužek sice u nás není, ale budu se snažit aby ze mě byl dobrý programátor. Jinak přeji příjemný zbytek dne.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Myslim, že pokud se tomu budeš pořádně věnovat tak to dokážeš. Hlavně musíš hodně praxe, když znás teorii a v praxi to nepoužiješ tak je to k ničemu. Jinak ti přeju abys to zmáknul. Rovněž přeji přijemný zbytek dne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback