Zobrazení jména aktuálně vybraného sloupce v DataGridView v TextBox   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den, mám asi jednoduchý dotaz, ale nemohu najít odpověď. Potřebuji aby se mi po kliknutí na hlavičku nebo buňku sloupce v DataGridView ve formuláři zobrazil název vybraného aktivního sloupce. Zkoušel jsem:

Private Sub Tab1DataGridView_ColumnHeaderMouseClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellMouseEventArgs) Handles Tab1DataGridView.ColumnHeaderMouseClick
        TextBox1.Text = Tab1DataGridView.Columns(e.ColumnIndex).ToString
    End Sub

Tam se mi objeví toho hodně, ale ne jenom jméno.

Děkuji za radu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prečo práve .ToString()? Metóda ToString() slúži na vrátenie textovej reprezentácie objektu.Poobzerajte sa po vlastnostiach Text, Name a podobné.V object browseri si prezrite popis konkrétnej vlastnosti a zhodnoťte, či je to tá pravá.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
TextBox1.Text = Tab1DataGridView.Columns(e.ColumnIndex).Name

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dík, ale mně se tam zobruzuje jen pořadí sloupce "DataGridViewTextBoxColumn3" ne jméno.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi to bude jeho jméno.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je potřeba rozlišovat jméno komponenty (např. Button1, DataGridViewTextColumn45) a text v hlavičce (tuším, že se ta vlastnost jmenuje HeaderText).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback