čeština   otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím, už druhý den řeším problém se zobrazením některých českých znaků na webu (přes local mi to jde bez problému). Zkoušel jsem hledat podobný problém, ale jediné na co jsem narazil bylo, že mám zkusit nahrát soubory na web přes webové ftp, to jsem zkoušel, to nepomohlo. Zkoušel jsem i jiné kódování, nicméně pořád se stejným výsledkem. Nevíte někdo v čem by případně mohl být ještě problém?

Díky za odpovědi

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak dlouho jsem hledal a našel jsem v čem je problém a jedno ne moc elegantní řešení. Jde o to, že Visual studio standartně ukládá aspx soubory v kódování Windows 1250 a i když všude nastavím kódování UTF-8 (i ve web.configu), tak i přesto se to ukládá v windows 1250, řešení je takové že otevřu všechny soubory v PSPadu (ten mi právě ukazuje že soubory jsou v windows 1250) a všechny je uložím v UTF-8.

Není to vůbec dobré řešení, ale zatím jediné které jsem našel. Proto se chci zeptat, zda jde pod Visual studiem nějak nastavit, aby to ukládalo všechno v UTF-8.

Ve web.configu jsem nastavil toto:

<globalization requestEncoding="utf-8" fileEncoding="utf-8" responseHeaderEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8"   culture="auto:cs-CZ" uiCulture="auto:cs-CZ"/>

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Všechny aspx i master soubory převeďte do UTF8. Ve web.config pak nic nemusíte nastavovat (i když možná to tam nechtě) a mělo by to fungovat.

Případně se dá do master page dát toto, to má prioritu před nastavením ve web.config.

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Mám dojem, že standardně používalo windows-1250 v masterpage VS 2005. U VS2008 už všechny nově vytvořené stránky byly v UTF-8. Ale možná si to špatně pamatuju. Ve VS2010 jsem s kódováním ale nikdy neměl problém, tam bude v UTF-8 vše.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No mě to právě dělá pod Visual studiem 2008 professional.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback