Záloha Projektu   otázka

Visual Studio, Offtopic

Jak zálohujete svůj projekt?

Stačí zkopírovat složku, kde "bydlí"?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stačí to, ale já navíc mám veškeré svoje projekty v SourceSafe, který i umožňuje správu verzí. A SourceSafe má svoje zálohovací/obnovovací nástroje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Taktéž doporučuji používat např. správu verzí. SourceSafe neznám, ale zdarma je třeba Subversion a na základní projekty bude stačit. Pro pokročilejší týmy lidí pak mohu doporučit Team Foundation Server, ale ten není zadarmo.

Výhodou je, že díky správě verzí máte i historii změn každého souboru, můžete se kdykoliv vrátit v čase do předchozího bodu, a navíc můžete používat větvení - například pokud jednu aplikaci dodáváte pěti zákazníkům a pro každého se nepatrně liší, máte každý release v jedné větvi a změny provedené v jedné můžete propagovat snadno do větví ostatních.

Je to taky nezbytné při práci více lidí na projektu, aby si nepřepisovali soubory.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Microsoft Visual SourceSafe - předchůdce TFS, který má prakticky stejnou funkčnost jako TFS, kromě definování pravidel pro Check In. Vyhovuje mě mnohem více než TFS, protože je jednodušší a nevyžaduje IIS + SQL Server.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ono to umí issue tracking, automatické buildy, napojení na Sharepoint pro projekťáky apod.? Já myslel, že to byla jen správa verzí.

TFS na instalaci složitější je a vyplatí se jen ve větších týmech.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Umí to základní věci týkající se správy kódu a verzování (shodné s TFS), nic z výše uvedených věcí určených pro velké týmy. Ale ty podmínky pro Check In mi docela dost chybí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback