VB 2001   zodpovězená otázka

Offtopic

Ahoj,používám starší VB pro DOS myslím 2001.Je to téměř identické např.s QuickBasicem. Bohužel některé věci se chovají značně nepochopitelně.Nedávno jsem při různých skocích z podprogramů (return) přišel na to,že mi napoprvé neinterpretuje správně příkaz INPUT,když program projíždí interpret podruhé,tak ho vezme.

Vypadá to tedy následovně:

INPUT "Kolik ";x

INPUT "Za co ";y

...

Napoprvé (nevím jestli je to těmi skoky,ale u jednodušších programů to nedělá,ovšem chyba v tom fakt být už nemůže!) to zobrazí "Kolik" na vteřinu,ale vezme to ten druhý příkaz "Za co" a čeká na vstup.Když to projedu znovu,čeká na vstup i u otázky "Kolik" (jak by to mělo ostatně být).

Nevíte náhodou co s tím? Připadá mi to nepochopitelné...

Díky moc předem,

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím, o Visual Basic verzi 2001 jsem nikdy neslyšel, a tím spíše asi nebude pro MS-DOS. Jediná verze Visual Basic pro MS-DOS vyšla někdy v roce 1991 a byl to Visual Basic 1. Každopádně jsem jej nikdy v praxi nepoužíval, takže nejsem schopen poradit. Zkuste se ale poohlédnout po nějaké novější verzi tohoto jazyka, například Visual Basic .NET. Je pravda, že tyto dva jazyky se liší opravdu hodně, je to úplně něco jiného, na druhou stranu podle mě nemá cenu ztrácet čas vývojem aplikací pro MS-DOS. Proč se input chová pokaždé jinak opravdu nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O znalosti VB2001 to je se mnou stejné jako s kolegou (a to jsem, na rozdíl od něj "pamětník").

Ale to chování mi připadá asi tak, jako byste měl při spuštění programu ve "vstupním bufferu" uložený ještě jeden "enter", takže při prvním průchodu si to vezme ten enter z bufferu (tj. prázdný vstup) a pak už to čeká na další vstupy z klávesnice (občas se to takhle v DOSu umělo chovat). Zkuste si vypsat, jaké x Vám to načetlo, případně cvičně si před ten Váš input přidejte ještě jeden, jestli se Vám to "o ten jeden" posune a zastaví už na tom vstupu x.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Promiňte, přepsal jsem se, je to VB z 1991 (nedohledal jsem to přesně) ne 2001.

Já jsem to cvičně zkoušel dát si tam ještě 1x input a opravdu se načte až to druhé, ale pak už to jede správně. S tím enter nevím,zatím to spouštím SHIFT+F5,jestli jste myslel tohle.

Jinak děkuji,já bych rád zkusil ten nový VB.NET,ale ten není samozřejmě volně dostupný,takže je to trochu problém... :/

V tomhle VB pro DOS zkouším abych se naučil trochu programovat,není to špatný,ale právě někdy se to chová zvláštně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak to myslíte, že neí volně dostupný? Uniklo Vám, že se uvolnila další již třetí edice .NET frameworku a také express edice nového Visual Studia 2008?

To si můžete stáhnout na webu MS:

http://www.microsoft.com/express/downloa...

a určitě doporučuji, i přes všechny těžkosti, které Vás budou na začátku provázet, přejít na .NET.

Přeji hezký den! :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale jak k VB 2005, tak i k novému VB2008 máte (pro běžné potřeby jednotlivce zcela dostačující) expressedition, které jsou ZCELA legálně zdarma ke stažení na internetu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak díky moc,to jsem nevěděl!! :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback