Nastavení sítě   otázka

Offtopic

Dobrý den, rád bych komunitu poprosil o pomoc, nevím si rady s nastavením sítě v mém domě. Mám připojení od UPC, ke kterému jsem dostal modem od Motoroly, který má jen jeden ethernetový výstup. IP adresy se přidělují dynamicky. Já bych jich potřeboval připojit vícero počítačů a proto mě napadlo použít bezdrátovou síť. Mám AP Airlive 5460AP v2, na kterém jsem nastavil detaily bezdrátové sítě (zapnul WPA2-PSK ochranu a nastavil SSID) a nastavil jsem jej aby se choval jako DHCP klient, což by mělo znamenat, že se nechá IP přidělit automaticky. Pokud se nemýlím, měl by teď AP udělat to, že na LAN1 vstupu se připojí k tomu modemu od Motoroly, dynamicky se mu přidělí IP adresa z DHCP serveru té Motoroly a AP pak rozšíří tu LAN síť na zařízení, která se k němu připojí.

Mé znalosti sítí jsou dost slabé, ale postup, který jsem popsal, se zdá v pořádku. Realita je ale taková, že pokud odpojím modem od AP, tak se mi vytvoří bezdrátová síť, kde vidím všechny počítače, ale samozřejmě bez Internetu (modem není připojen do AP). Pokud modem připojím, síť opět funguje, ale připojení k Internetu není k dispozici přesto, že by dle mého názoru mělo být rozšířeno připojení toho modemu.

Budu vděčný za nasměrování, děkuji.

A.S.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na tom AP je potřeba zapnout NAT a zkontrolovat, jestli je IP adresa brány (gateway) nastavena na IP adresu toho modemu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tento router mám také a používám ho zcela bez problémů s největší spokojeností. Váš problém bude asi ve špatném nastavení režimu, na kartě Wireless Mode musíte mít nastaveno Gateway (AP + Router) a hodnotu DHCP: Client potom na kartě TCP/IP. Hodnoty jednotlivých nastavení jsou velmi závislé na vaší konfiguraci, s tím vám nemohu poradit. A ještě si aktualizujte firmware routeru, už vyšla jeho druhá verze.

http://www.airlive.com/support/support_3...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak situace se má následovně:

Upgradnul jsem firmware podle odkazu (předtím jsem tam volbu AP + Bridge neměl), ale všiml jsem si, že když nastavím TCP/IP na DHCP:Client a pak v záložce System Status zkontroluji Internet Configuration, všechna pole kromě MAC jsou nulová a zpráva "Getting IP from DHCP..." zůstává, takže modem od Motoroly, nejspíš nepřidělí routeru IP adresu.

Každopádně rozhodl jsem se obrátit na support UPC, protože mě po chvíli přestalo bavit se v tom vrtat. Nicméně díky Vám a zbytku diskutujících za rady! Díky :)

A.S.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Za předpokladu, že vaše počínání je legální (smlouva s UPC, tarif), dopručuji se obrátit o pomoc přímo na UPC - speciální linku technické podpory 900 069 908

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tuším,že UPC fixuje přístup k i-netu na MAC adresu konc.zařízení.Změnil bych tedy MAC adresu na tu,jako je stávající anebo bych požádal UPC o změnu registrované MAC adresy na tu co má váš router.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

5460AP umí simulovat libovolnou MAC adresu. Nastavuje se to ve WAN Port Configuration.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Jestli tomu dobře rozumím, do zdi je pořád zapojený modem, a když někdy funguje (bez AP, které je za ním) a někdy ne (s AP), MAC adresa je v pořádku.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

UPC modem si načítá MAC adresu připojeného zařízení sám - stačí modem resetovat (vypnout - počkat - zapnout)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde o to, jak to má ošetřené poskytovatel připojení ve smlouvě. Někteří poskytovatelé nechtějí, aby si uživatel připojil AP a šířil Internet ještě do dalších pěti počítačů - zde přichází ke slovu podvrhnutí MAC adresy, na kterou je napsaná smlouva.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Teď jsem si všiml - nemá to AP náhodou vstup WAN? Pokud ano, tak kabel do modemu zapojte tam.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Propojení musí být samozřejmě správné,ale počítám,že tazatel snad ví jak má co zapojit. Jinak zapojení koax od UPC -> AP -> z LAN portu AP -> WAN portu routeru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Má to 1x vstup RJ45 a 1x výstup RJ45.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Když jsem měl UPC modem (už nevím typ, ale nejspíš mají jenom jeden), tak ten měl v paměti uloženou mac adresu posledního připojeného zařízení a nic jineho už k internetu nepřipojil. Resetoval se odpojením od eletriky na cca 20s. Pokud jste nejdřív testoval počítačem po kabelu a až pak připojil router, tak je to podle mě právě tento problém.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, tohle bude velmi pravděpodobně příčina. Stránka nastavení modemu by tomu odpovídala. Děkuji! A.S.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback