Jak převést String do Vector3   zodpovězená otázka

C#, .NET

Dobrý den

Dělám ve své hře náčítaní uložené hry a nijak jsem nenašel jak převést načtený string ({X:-12,64501 Y:-12,81217 Z:0,544084}) do pozice mého modelu ve Vector3. Mám C# 2010.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jakým způsobem data ukládáte? Vector3 zcela jistě bude mít metodu Parse (ikdyž jistý si tím nejsem), nicméně mnohem lepší by bylo vytvořit si třídu, která podrží všechna data, která chcete uložit a tu serializovat a deserializovat, například pomocí binární serializace.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Použil jsem metodu float.Parse() a povedlo se. Funguje to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mne je to velice slozite reseni. Vyuzijte vymozenosti .net ;) pri ukladani pozice pouzijte klasicky zapis: pozice.ToString(); v nasem pripade je pozice datoveho typu Vector3. A Pri cteni z nacteneho stringu pouzijte jednoduse: pozice = (Vector3)(data); kde data je promena datoveho typu string nactena ze souboru :)

Vector3 pozice = Vector3.Zero;
 void LoadMap()
{
String data = //...
pozice = (Vector3)(data);
}
void SaveMap()
{
String data = pozice.ToString();
// kod zapisu promenne data do souboru...
}

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback