Visual Basic 6 a 64-bitový Windows 7   otázka

VB6/VBA

Dobrý den,mám problém s tím,že program ve VB6 nejede na 64-Windows Home 7. Mohl bych si koupit Windows 7 Professional, otázka je,pojede na profesionalech program ve VB6?

Děkuji za jakékoliv informace.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Máte nainstalované VB 6 runtime ??? Co Vám to píše ze chybu ?? (Není lepší si naistalovat starší systém do virtual pc ??)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám nainstalovaný runtime,po spuštění programu pod Windows 7 Home mi program tak nějak jede,ale např.když chci zadat z klávesnice nějaký číselný údaj a tento údaj pak chci zpracovat jako numerické číslo,tak místo např. čísla 20 mi přidá 2 nuly a mam 2000.Nainstalovat starší systém do virtual pc se mi nejeví jako dost dobré,protože uživatel mého programu asi nebude schopen tento problém sám vyřešit.Proto,pokud by VB6 jel pod Windows 7 Profesional,tak bych uživatelům jenom řekl,ať si pořídí profesionaly a problém by byl vyřešen.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

http://www.vbnet.cz/BlogArticle.aspx?id=...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za odkaz ohledně další podpory VB6.Já chápu,proč je lepší přejít např.na Visual Basic 2010 Express,sám už v tomto prostředí programuji,ovšem staré programy jen tak rychle nepředělám.A nyní,když někteří uživatelé si pořídili nový počítač,na jehož hardware již nelze nainstalovat 32-bit systém,tak by mě zajímalo,zda na 64-bit.systému ve Win 7 Profesional ty programy z VB6 pojedou.Chci znát jen tuto odpověď.Zdá se mi být dost absurdní,že si dnes koupím pc a přitom mi na novém počítači "jen tak" nepojede okolo 50% programů.Určitě nejsou to jen moje programy,mám spoustu známých,kteří taky měli tytéž problémy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zpětná kompatibilita je a vždy bude omezená, i tak je brzdou vývoje. Dobře vám proto radí p. Linhart.

Těm, kteří potřebují vyšší kompatibilitu, MS nabízí aktualizace, např.:

http://support.microsoft.com/kb/2388210/...

Jestli ani s nimi neuspějete, budete muset upravit problematická místa VB 6 aplikací nebo je přepsat do .NET.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

na jehož hardware již nelze nainstalovat 32-bit systém

32bitový systém lze nainstalovat na jakýkoliv hardware, to že nebude umět využít více než 4 GB RAM je věc jiná.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Sem si taky rikal, ze nemuze vyuzit jak 4 GB ramky, kamosovi ae notebook s 32 bitovym dualcorem nechce vyuzivat 4 GB ram, ae aktivne jen 3 GB je to zajimave :/

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Neni na tom nic zajimaveho, je to tak - kus pameti si pro sebe zabere rozlicny hardware, typicky graficka karta.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

32bit system umí jen 3,12GB. To nemá s hardware co do činění, ale s matematikou.

Jendis

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Ale prdlajs, 2 na 32 jsou přesně 4GB, nevím, kde jste vzal 3,12.

3,12 GB paměti v systému vidíte proto, že to, co zbývá do 4GB, si odkrojila grafická karta a jiný hardware. Nic jiného v tom není.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Spuštění 32-bitové aplikace

WOW64 je x86 emulátor, který umožňuje 32-bitové Windows aplikace běží plynule na 64-bitových Windows.

atd. ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podľa mojich skúseností väčšina programov z vb6 beží na súčasných operačných systémoch bez problémov. Záleží na tom čo ten program robí. Pokiaľ je tam nejaká komunikácia s HW to je väčšinou zdroj problémov.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No a u mňa je takáto zaujímavosť. Aplikácia z VB6 sa z HDD nespustí a píše Run-time error 9. Ale normálne funguje ak ju spustím z USB Flash !!!!!!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback