Komentáře z Interface   zodpovězená otázka

VB.NET, Visual Studio

Dobrý den,

V projektu mám pár Interfaců, kde jsou všechny jeho funkce, vlastnosti atd. XML okomentované.

Pokud tento interface implementuji na třídu, objeví se správně vlastnosti, funkce atd. ale komentáře se nepřenesou.

Lze nějak nastavit VS, aby tyto komentáře vkládal spolu s členy interfacu ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne, ale dá se použít značka <include> pro načtení komentářů z jiného XML souboru.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Já na to používám doplněk GhostDoc, stačí zmáčknout Ctrl-Shift-D.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Asi vyzkouším. Koukal jsem na to video na oficiálních stránkách a není mi jasná jedna věc: Odkud to bere ten text "Gets or sets a value indicating whether this instance is dirty."? IsDirty člen mateřské třídy není, že by z nějaké šablony?

http://submain.com/products/ghostdoc.asp...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

On ty hlášky většinou vygeneruje z názvu property. Je samozřejmě potřeba se na to podívat a případně to doplnit/upravit, ale občas se trefí celkem hezky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Určitě taky vyzkouším,vypadá to vcelku šikovně :) Název bere opravdu z názvu Property,respektive dokumentovaného objektu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže to má šablony pro vlastnosti, metody a události jak jsem si myslel. Toto ale nevyužiju, protože vývojářskou dokumentaci si píšu v češtině. Hlavně jestli to teda umí natáhnout popis z implementovaného rozhraní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback