Příbuzná témata při zakládání nového dotazu   zodpovězená otázka

Offtopic

Ahoj, předem se omlouvám že to píšu do off topicu, ale sekce "Náměty na zlepšení a přípomínky" je uzamčená.

Měl bych jeden návrh na zlepšení, nedokáži ale posoudit jak je pracný. Při brouzdání na internetu (konekrétně na stráce stackoverflow.com kde je poměrně živá vývojářská komunita) jsem narazil na pěkný způsob, jak elegantně omezit pokládání stále se opakujících dotazů. Ve chvíli kdy někdo pokládá nový dotaz a napíše název topicu, automaticky se provede fulltextové vyhládávání v již položených dotazech a zobrazí se témata, která se týkají podobné problematiky. Je zde tedy poměrně velká šance, že zde liný člověk (který předtím nepoužil vyhledávání) narazí na odpověď ještě dřív než položí dotaz.

Tato funkce mi příjde docela zajímavá a šetří čas i nervy jak tomu kdo se ptá, tak i tomu kdo případně odpoví. Samozřejmě celý systém závisí na tom, že lidé budou své příspěvky inteligentně pojmenovávat, což může být občas problém.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano to je velmi užitečná funkčnost, kterou bych zde rovněž velmi ocenil. StackOverflow je jeden z nejlepších dostupných zdrojů pro vývojáře.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud se nemýlím, tento systém už tu nějaký čas je ... Při zakládání nového topicu, napíšete-li jeho název, automaticky se vám vedle zobrazí seznam topiců s podobnými tématy.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 3 odpovědětodpovědět

Cože? Nepleťte si to s automatickým vyplňováním textového pole s názvem, které je kompletně v režii prohlížeče a dohazuje pouze texty, které jste už do tohoto pole zadával.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Uživatel si nic neplete,tato fce tu je již nějakou dobu... ;-)Prohížeč Vám těžko dohodí seznam linků s podobnými tématy..

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Po vyplnění textboxu téma, se objeví 3 témata s podobnými názvy.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, přesně tak. Tuhle funkci tady už máme. Nepomůže ale uživatelům, kteří zadávají nekonkrétní názvy - fulltext vezme všechna slova v názvu tématu a prohledává je proti celému obsahu diskuse.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ne, to si opravdu nepletu ;-) Zkuste si založit nový topic a zadejte název, vpravo se vám zobrazí seznam topiců s podobným názvem ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak toho jsem si skutečně nevšimnul, asi proto, že těch pár témat co jsem zde založil nebylo podobných s ničím co zde už bylo probíráno a tím pádem se mi nic nezobrazilo. Nebo to také mohl být pomalý Ajax a tím pádem by se to nemuselo někomu zobrazit ještě než přidá téma.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback