Sdílení Internetu přes síťový kabel   otázka

Offtopic, Hardware

Dobrý den,

rád bych poprosil všechny uživatel fóra, kteří mají nějakou zkušenost se sítěmi o radu s následujícím: mám laptop, který je připojený k bezdrátové síti a rád bych jej síťovým kabelem propojil s dalším počítačem a nasdílel internetové připojení, které používá ten laptop. Prakticky se vlastně dá říct, že bych z počítače rád udělal směrovač, který bude připojen a bude obsluhovat zároveň mé požadavky a zároveň požadavky počítače připojeného přes kabel. Mám takové tušení, že by to mohlo jít čistě na úrovni Windows, rád bych se vyhl používání jakéhokoliv nezbytného softwaru. Pokud někdo tuší jak na to, uvítám jakoukoliv radu.

PS: Nebojte se vysvětlovat vše velmi polopaticky, sítě mně nikdy nezajímali a tím pádem ani nebavili, což se nutně projevilo na zvýšené úrovni chatrnosti mých znalostí z této oblasti.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No mě přijde vcelku divné připojovat další PC přes kabel k notebooku,když doma máte Wi-Fi a tím pádem i nějakou router.Pak stačí buďto druhý PC připojit také do LAN kabelem nebo připojit do Wi-Fi sítě..dělat tohle je nesmysl.To se využívá například pro mobilní internet,který máte v mobilu a potřebujete surfovat na PC.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Udělejte to připojením PC do bezdrátové sítě jak už zde někdo radí. Sdílení připojení k Internetu se sice dá realizovat jen s pomocí Windows, ale je to tak extrémně nespolehlivé, že se 100x víc vyplatí investovat nějakou tu pětistovku do bezdrátového síťového adaptéru a udělat to výše uvedeným způsobem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ještě nouzové řešení, nic permanentního, Internet na laptopu funguje jak má, a to je hlavní. Momentálně nemám čas ani chuť se do toho vrtat jakkoliv víc, ale až se tohle změní, rozhodně dám tu síť do pořádku, jen to zatím není moc vysoko na seznamu priorit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Každopádně to sdílení se mi realizovat nepodařilo. Na připojeném laptopu jsem ve vlastnostech bezdrátového připojení zapnul sdílení připojení a v nastavení připojení k místní síti jsem nastavil automaticky získávat konfiguraci nastavení sítě u obou počítačů, ale připojení na druhém počítači nejde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takto to nedělejte..strávíte nad tím spoustu času a výsledek bude stejně stát za prd.Investujte pár stokorun do routeru(poku ho již nemáte) a je vyřešeno.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Víte, neřešil bych teď tohle, kdyby můj současný router fungoval pořádně. Pokud jde o tiskárny a síťové prvky, mám prostě smůlu na jejich výběr. Upřímně tahle zařízení nenávidím. Ale máte pravdu, kašlu na to a koupím jiný router, snad už budu mít tentokrát větší štěstí :-) Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

K routeru se budete připojovat převážně bezdrátově, nebo kabelem?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Rozhodně hlavně bezdrátově.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V tom případě silně doporučuju router Air Live WL-5460AP v2 (dříve OvisLink). Špičkový router s mnoha funkcemi a pravidelnými aktualizacemi firmware. Má pouze dva porty RJ45 ale pokud se k tomu budete připojovat bezdrátově tak je to jedno.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A použil jste k tomu propojení NB - PC křížený kabel? Je sice pravda, že některé síťové adaptéry to nevyžadují, ale s použitím kříženého kabelu by to mělo určitě fungovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, dneska jsem to nastavoval úplně stejně, jak to chcete udělat vy. Jednoduše na notebooku u připojení, které chceš sdílet (A), v tvém případě bezdrátové, povolíš sdílení a vybereš připojení, přes které bude připojený počítač bez wifi (B). U připojení (B) se ti automaticky nastaví nějaká IP adresa. V příspěvku výše jste psal, že jste to změnil na automatické získání, tak to právě se nesmí. Přesunete se k počítači bez wifi a u něj teprve nastavíte, aby si info získal z DHCP.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback