Win XP / Win 7 a reakcni rychlost Visual Studia 2010   zodpovězená otázka

Offtopic

Dobry den,

zajimal by me nazor uzivatelu. Mam 6 let stary HP Notebook (Compaq NC6400), Core2Duo, 2 GB RAM a Windows XP. Nedavno jsem si poridil Acer Aspire 5750G, Core i7, 4 GB RAM, Win 7 Prof. a v novem systemu nainstaloval Visual Studio 2010. Prekvapilo me ze je prace na novem systemu o poznani pomalejsi nez na starem systemu? Jak je to mozne?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejvíce ovlivňuje rychlost notebooku disk. Neměl jste na předchozím počítači 7200 otáčkový a nyní jen 5400 otáčkový?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dekuji za rychlou odpoved. Tak jsem se na ty disky dival a oba dva maji 5400 otacek, takze bude problem nekde jinde?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vy jste pořídil nový počítač s disky 5400 rpm?!

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ano, jednalo se o koupi z druhe ruky a ten notebook je vice mene delany na hry:

www.notebookcheck.com/Test-Acer-Aspire-5...

nikdy by me nenapadlo ze by rychlost disku nejak moc souvisela s rychlosti ve Visual Studiu 2010. Spise jsem ocekaval ze cim vetsi RAM tim lepe. Proste ta odezva ze stareho systemu s Win XP je lepsi nez s WIn 7 prof a s aktualnim Hardware (krome disku). A to jsem ve Win 7 deaktivoval Aero a optimalizoval vse na rychlost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S větší pamětí bych doporučil vypnout stránkovací soubor, ale to už by byly nutné 64bitové Windows.

Jinak vámi uváděný notebook rozhodně není na hry (vlastně jakýkoliv notebook není dost výkonný na skutečné hraní).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud nemáte víc než 4GB paměti nebo SSD disk, tak bych to určitě nedělal.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Však proto píšu, že s větší pamětí a 64bitová Windows.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pak bude problém v tom, že Windows 7 je dělaný na novější hardware a je tedy trochu náročnější na výkon.

Paměť sice výkonu taky pomáhá, nicméně například kompilace atd. jsou dost náročné na diskové operace.

Vypínání grafických efektů sice může výkonu pomoct, na druhou stranu Aero je hardwarově akcelerované, zatímco při vypnutých vzhledech to tak není - paradoxně zapnutí Aera někdy výkon zvýší. Naproti tomu to něco ukousne z výdrže baterie.

Jiné optimalizace systému skoro nemají smysl, pokud opravdu, ale opravdu nevíte, co děláte. Většinou si takto buď systém znefunkčníte, zpomalíte nebo v nejlepším případě to bude stejné.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

dulezite asi taky je ze se jedna o intel Core i7 8-jadrovy 64 bit procesor a i Win 7 je 64 bitovy. Dival jsem se na zatizeni systemu a Visual Studio 2010 si vezme 2 GB RAM a zatizeni procesoru je tak max na 15%. Ze by prace s 32-bitovym systemem byla rychlejsi? Nevsimnul jsem si ze by bylo Visual Studio delane zvlaste na 32/64 bitu?

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Core i7 je procesor čtyřjádrový, nikoliv osmijádrový. To že se v systému zobrazuje osm okýnek ve Správci úloh je dáno tím, že každé jádro podporuje technologii HyperThreading.

Rozdíl v rychlosti 32 nebo 64bitového Visual Studia není, jedná se především o možnost využití paměti.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dekuji za odpoved. Podle tohoto clanku existuje pouze jedna verze Visual Studia 2010 a to v 32bitove verzi - ktera bezi i pod 64bitovym systemem a umoznuje tvorit aplikace pro 64bitovou architekturu. To pro me znamena ze je nainstaloivano vse vporadku a rychlost uz proste nicim nezlepsim.

Visual Studio: Why is there no 64 bit version? (yet)

http://blogs.msdn.com/b/ricom/archive/20...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zlepšíte ji výrazně tím, že si koupíte SSD disk. Jinak asi ne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback