GridView   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, vážení odborníci. Včera jste mi skvěle poradili a dnes jsem narazil na další problém :-(. Je možné do GridView nějakým způsobem zakomponovat Checkbox, kde bych jeho pomocí ve fázi editace řádku zapisoval do tabulky True / False?

Případně pokud je možné to někde smysluplně nastudovat, rád uvítám nějaký odkaz. Potřebuju pošťouchnout, abych se hnul někam dál.

Děkuji velice za jakoukoliv odpověď!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

http://goo.gl/GUy5

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Do výčtu Columns,přidejte sloupec,který bude definován jako ItemTemplate,do něj následně umístíte checkbox.Na internetu je spousta detailních návodů :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
<asp:GridView runat="server" ...>
    <Columns>

        <asp:TemplateField>
            <ItemTemplate>
                <asp:CheckBox ID="CheckBox1" runat="server" />
            </ItemTemplate>
        </asp:TemplateField>
    </Columns>
</asp:GridView>
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, takto nějak si to představuji a až do této fáze jsem došel. Není mi ale jasné, jak nyní, když změním stav ChechBoxu, zapíšu hodnotu do toho řádku, u kterého jsem CheckBox změnil.

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud CheckBoxu dáte AutoPostBack="True", tak při změně hned odešle stránku na server a můžete si normálně odchytit událost CheckedChanged.

Pokud chcete uložit změny třeba kliknutím na tlačítko Button, pak projdete GridView1.Rows, v každém řádku si přes FindControl najdete ten CheckBox a zjistíte si jeho stav.

Stačí takhle?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, takto mi to stačí, funguje přesně tak, jak jsem chtěl! Velice Vám děkuji, pane Hercegu!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback