Událost při zastavení myši   zodpovězená otázka

VB.NET, Komponenty

Snažím se aby se při zastavení myši na křivce grafu objevila hodnota. Zatím se nedaří ani najít jaká událost myši působí při zastavení nad grafem. Dík za radu nebo aspoň nástin.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Taky jsem něco takového řešil, já jsem to udělal trochu neelegantně, ale účel to plní:

Hlídám si MouseMove na PictureBoxu a při každém vyvolání spustím Timer s intervalem 1 sekundy. Pokud Timer doběhne, zobrazím si hlášku (nebo cokoliv jiného), pokud však ne (tzn. MouseMove se vyvolá znova, nestane se nic.

Private Sub PictureBox1_MouseMove() Handles PictureBox1.MouseMove
Timer1.Enabled = False ' stopneme Timer, když nestačil doběhnout
Timer1.Enabled = True ' zapneme Timer
End Sub

Private Sub Timer1_Tick() Handles Timer1.Tick
' pokud nebyl Timer1 vypnut, zobrazíme hlášku (je dobré ošetřit, aby se zobrazila jen jedna, ale pokud chcete vykreslovat, bude vykreslený Label působit tak, že se každou sekundu přesune na polohu myši (ta poloha je už na Vás))
MsgBox("Teď")
End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To bude asi jedno z nejjednodušších řešení. Akorát ještě vypněte Timer při události MouseLeave, aby se časovač vypnul, pokud vyjedete myší úplně z dotyčné komponenty nebo formuláře.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za odpověď budu se stím snažit poprat.

Jan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback