Dotaz ohledně češtiny   otázka

ASP.NET WebForms, Visual Studio

Dobrý den,

Učím se ASP.NET a sleduji seriál od Tomáše Hercega na adrese http://webforms.cz/.

Nyní jsem u dílu s LoginControls(Díl 16), ale když dám kompomentu Login do formuláře, je anglicky, ale pan Herceg ji měl česky, navíc aplikace pro správu uživatelů v ASP.NET je anglicky také, ale pan Herceg ji měl také česky, dá se nějak nastavit, aby to bylo česky, nebo se to nastavuje samo nějak externě, třeba podle nastavení PC?

Nejde o to, že bych neuměl anglicky, to není problém, ale nechce se mi zbytečně přepisovat všechny stringy do češtiny.

Díky za všechny odpověďy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejsem si už jist,ale myslím,že v globálu by mělo stačit doplnit web.config o sekci globalization s parametry UIculture,...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel, přídal jsem tam toto:

<globalization uiCulture="cs-CZ" culture="cs-CZ"/>

Ale nefunguje to, každopádně díky za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V akom jazyku máte Windows?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Windows mám normálně v češtině.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak nakonec to není tak jednoduché.Ve videotutoriálu to funguje jelikož je vše psáno v .NET 2.0,který měl resources i pro ostatní jazyky v rámci vestavěných komponent.Nové FW to zdá se nemají,alespon mě to ve vyšších verzích automaticky nefunguje.

Nicméně vždy je lepší na toto používat resources a poté přepínat bud dle uživatelské volby nebo dle nastavení uživ.prostředí

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha, tak to je škoda :-(

Ještě bych měl dodat, že používám .NET 4 a Visual Studio 2010 se Service Packem 1.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak dle všeho,tato fce "nefunguje" od .NET 4,ve všech předchozích verzích je to ok.Ale oficiální informaci jsem o této změně nikde nenašel.

Nicméně se zrovna zde jedná o pár změn,což není nijak drastické.Navíc pokud budete dělat web vícejazyčný,tak byste si stejně dělal vlastní resources,kam by se zahrnula i login komponenta.Tudíž bych z toho nebyl "smutný" ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nastavte ve web.config tu globalization, jak je psáno o pár příspěvků výše, a počeští se to. Pokud to nefunguje, přidal jste to na špatné místo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobře, děkuji za tip, vyzkouším to, dal jsem to do sekce system.web, zkusím to tedy dát i jinam.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemyslím si,že by to měl špatně umístěné.Osobně jsem to nyní zkoušel a nefunguje to a to pouze v .NET4

V předchozích verzích fungovalo plně automaticky aniž by bylo třeba upravovat web.config nebo stránky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mě to funguje i na anglických Windows 7.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A mohu se zeptat kam jste tedy sekci globalization dal? Pokud ji dám v rámci web.config do sekce system.web,tak to nefunguje..testováno jak na CZ tak i na AJ Win7-64 bit

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Patří do system.web.

Jestli máte anglické Windows, zkuste ještě nainstalovat český language pack pro .NET 4:

http://www.microsoft.com/downloads/cs-cz...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já to zkoušel i na CZ Win 7,do web.config do sekce <system.web> jsem přidal sekci

<globalization culture="cs-CZ" uiCulture="cs-CZ"/> a login je stále v AJ.

Jak jsem již psal,v předchozích verzích vše fungovalo automaticky,asi se bralo nastavení windows nebo browseru

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano je to tak, mě to také stále nefunguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Language pack pro .NET 4 a jazyk windows jsou 2 rozdílné věci. Je možné že pro starší verze .Netu máte nainstalovaný český language pack a pro .Net 4 nikoli. Zkuste ho nainstalovat a uvidíte jestli to pomůže.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Mám instalován český balík i pro .NET4,jinak bych ani nereagoval..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tak, já také, přesto to nefunguje, no každopádně, není to žádná obrovská tragédie, já si to snadno přepíšu, jen jsem doufal, že by se to každému přeplo samo, ale to je jen taková drobnost...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback