Registrace komponety v asp.net   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

při psaní jedné komponenty pro web jsem narazil na problém při jejím registrování do stránky. Komponentu píšu v c#.

Z toho co vím tak se komponenty mají registrovat takto.

<%@ Register TagPrefix="my" Namespace="MyComponent" %>

Pokud toto provedu ve VB komponenta se po buildingu zobrazí v intellisense. Problém nastává pokud se o toto pokusím v C#.

VS mi tu komponentu v intelisense nenabídne a to ani když se pokusím komponentu zaregistrovat globálně ve web.config.

Ještě jen dodám, že ta komponenta je typu class.cs v App_Code. (nejedná se tedy o web application, ale pouze o web site)

Nevíte čím by to mohlo být?? Je nějaký rozdíl v registrování koponent v c# a VB?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Měl jem podobný problém, musíš udělat rebuild projektu, pak by to mělo jít.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zkuste výše uvedený postup a uvidíte.Nicméně se může stát a existují fce,které (ne)fungují pro C# oproti VB.net a naopak v rámci VS.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

První věcí co mě napadlo, když jsem na ten problém narazil bylo, že celý projekt rebuildnu. Udělal jsem to dvakrát a přesto to nefungovalo, proto jsem psal sem.

Nicméně i tak děkuji za nápady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ona se někdy rozbije jen intellisense ve visual studiu. Důležité je, jestli to jde spustit. Otevřete tu stránku v prohlížeči, třeba to půjde. Visual Studiu občas chvíli trvá, než si IntelliSense opraví, má to nacacheované.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A ještě mě napadlo - pokud máte Web Application (založený přes New / Project) a ne Web Site, tak tam musíte do direktivy Register přidat atribut Assembly="název projektu".

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback