Algoritmus hledání bodu   otázka

VB.NET, Algoritmy

Ahojte, snažím se přijít na algoritmus, který by mi našel souřadnice neznámého bodu trojúhelníku, když znám 2 body a délku všech tří stran. Snažil jsem se to vyřešit přes analityckou geometrii viz. Když znám dva body a délky stran, můžu použít vzorec pro výpočet vzdálenosti dvou bodů. Protože Tam budu mít dvě neznáme řekněme počítame souřadnice bodu C a zname souradnice bodů A, B, tak potřebujeme dvě rovnice až tam sem se dostal, ale v obecným tvaru mi to nejde upravit nějak aby se to dalo použít pro jakýkoliv bod, mohl by mi někdo pomoci? děkuju moc (:

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, já už jsem dlouho teda analitickou geometrii neviděl, ale řešil bych to kvadratickou rovnicí (musíte získat dvě řešení). Tu kvadratickou rovnici získáte z porovnání dvou kružnic (poloměr AC a posunutí v bodě A a poloměr BC a posunutí v bodě B). Když jim dáte do rovnosti jejich body, dospějete ke kvadratické rovnici. Tu vyřešíte a máte x-ové body... Teda asi myslím??? Jen mě to překvapuje na tomto fóru :Q)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já právě řeším grafické posuny ve VB.NET a toto je jedna z důležitých čáastí. Poloměry AC, BC znám, ale ty posuny nechápu mohl byste prosím trochu přiblížit?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

http://cs.wikibooks.org/wiki/Geometrie/N...ý_výpočet_průniku_dvou_kružnic

Je to sice jiný postup, ale měl by být správný.

Posun jsou souřadnice středu

Obecná rovnice kružnice je (x+x0)^2+(y+y0)^2=r^2

(x0;y0) jsou souřadnice středů (body A a B) a r je poloměr (AC a BC)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji mnohokrát (: velmi jste mi pomohl (: konečně se můžu posunout dál v mém projektu (:

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jen eště taková drobnost, nechce mi to fungovat pro souřadnice

A = [93; 0], B = [113; 0] a příslušné délky a = 28, b = 45, c = 20

Moje teorie je o tom že v tuto chvíli je střed jedné kružnice uvnitř druhé. Ale jinak doopravdy newím ;( x-ové souřadnice bodu C mi vždycky vyjdou špatně (vydím to na grafickým výstupu)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se chyba byla u mne (: žádná chyba tam není (:

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se chyba byla u mne (: žádná chyba tam není (:

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback