Ješte jednou databáze   zodpovězená otázka

Databáze

Nevím, jestli to není nošení dříví do lesa, ale přesto si přisadím také na téma VB.NET a SQL. Microsoft udělal podle mne "velice dobrý tah" s Express Studiem, kdy v betaverzích podporoval interaktivní práci s databázemi a v ostré verzi to vypustil. No a programátorský elev jako já je nahraný, protože neumím vytvořit ani základní připojovací string k SQL databázi. Stavím se tedy do zástupů příznivců, kteří žádají Vás znalé o příspěvek na toto téma. Případně prosím o jednoduchou radu, jak v projektu nastavit propojení na SQL databázi s možností práce s tabulkami na formuláři - prohlížení, výběry atd. Poslední upřesnění - pokud se snažím naklikat připojení na .mdf, skončím tímto hlášením: "Generating user in SQL Server is disabled. Use sp_configure 'user instance enabled' to generate user instance". No a zatím jsem dál nepostoupil. Prosím o radu. Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zatím Vám můžu poradit s tím mdf.

Spusťte si SQL Server Management Studio, připojte se na lokální databázi a vytvořte si nový dotaz (New Query) a tam vepište:

sp_configure 'user instance enabled' 

A stiskem F5 dotaz vykonáte a tím i povolíte tzv. user instance a od té doby budete moci MDF připojit.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Při spuštění sp_configure 'user instance enabled' mi vypíše SQL Server Management Studio tutu chybu:

Msg 15123, Level 16, State 1, Procedure sp_configure, Line 51

The configuration option 'user instance enabled' does not exist, or it may be an advanced option.

K databázi jsem připojený. Zkusil jsem dát před ten příkaz i Use MojeDatabaze, ale stále nic. Zkouším to dál.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusil jsem i bez těch jednoduchých apostrofů a taky nic:

sp_configure user instance enabled

chyba: Msg 102, Level 15, State 1, Line 2

Incorrect syntax near 'sp_configure'.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem popátral ješte na netu a našel jsme syntaxi toho příkazu a po zadání:

sp_configure 'user instances enabled','1

to již proběhlo OK. Nicméně situace je stejná, jak byla. přestartoval jsem i SQL server a stále nic. Pomůžete mi ještě ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak stále pokračuji v pátrání, omlouvám se za ten amatérský přístup, ale lépe to neumím. Tu syntaxi ještě opravuju - chybí tam na konci za 1 ještě '. Jinak to potřebuje ještě dodat příkaz:

RECONFIGURE

Teď řeším další chybu. Tu napíšu za chvíli.

Děkuji za trpělivost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neomlouvejte se, jem rád, že jste problém vyřešil a napsal sem jeho řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem problém vyřešil a abych se zachoval korektně vůči ostatním tak to shrnu:

Příkaz v SQL Management Studiu(SMS) na první chybovou hlášku je tento:

USE JmenoDtabase

sp_configure 'user instances enabled','1'

RECONFIGURE

Pak je třeba dát pozor na to, že SMS (možná jen u mne) občas drží databázi odemčenou a Connection z VB Studia havaruje z tohoto důvodu. U mne nepomohlo ani ukončení SMS - pouze restart SQLEXPRESS služby. Uf byla to dřina. Teď jenom vlastní programování celé aplikace a je hotovo ;-o. No nemáme to my - tupci - lehké !!!

Jinak díky Tomáši za naťuknutí. Určitě budu ještě s SQL a VB.NET otravovat dál

nahlásit spamnahlásit spam 4 / 4 odpovědětodpovědět

Moc děkuji. Právě jsme řešil stejný problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback