Zobrazení výsledku dotazu SQL Query v aplikaci VBS   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Mám VBS 2005 Express a v projektu navázené spojení na SQL databázi s tabulkami. Také mám připravený Query.sql, který funguje. A teď bych chtěl, aby se mi výsledek tohoto dotazu objevil dejme tomu po stisknutí tlačítka jako např. v SQL Management Studiu v tabulce. Zkouším to tam dostat přes komponentu DataGridView, ale nedaří se mi. Díky předem za nasměrování.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem nezahálel a vyzkoumal jsem to svými silami, což neberte jako stěžování si, ale tak by to asi mělo chodit, když se chce člověk něco naučit. Tak pro ty, kteří by to náhodou chtěli vědět(asi jich moc není).

Jde to opravdu přes ten DatatGridView, ale před tím se musí použít Designer pro práci s tabulkami a tam přidat nový TableAdapter, v němž použijeme napojení na stávající databázy, potažmo tabulky v ní a vložíme např. již připravený dotaz(Query). Dotaz můžeme taky naklikat v Quera Builderu. Vytvoří se tím nová tabulka, se kterou už můžeme pracovat jako by byla součástí Databáze.

To je vše. Jdu se prokousávat dále.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback