ASP.NET autofocus   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Ahoj,

mám takový problém. Mám v ASP.NET napsanou aplikaci, a když v prohlížeči vyplnuji TextBox a zmáčknu enter, spustí se událost tlačítka pro odhlášení. Je to nejspíš v tom, že je toto tlačítko v prohlížeči jako první, a je na něm něco typu "autofocus".

Potřeboval bych se toho ale zbavit, nejlépe cestou bez javascriptu. Je to možné?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Standardně zkáčknutí Enteru odpálí nejbližší následující tlačítko <input type=submit /> ve stránce. Pokud na odhlašování uživatele používáte <asp:Button />, nastavte mu UseSubmitBehavior="false". Tím řeknete, že se nebude renderovat jako <input type=submit />, ale jako <input type=button />, na nějž se takové chování nevztahuje.

Případně komponentu, ve které se Enter mačká, můžete umístit do <asp:Panel /> a nastavit mu tuším že DefaultButtonID na ID tlačítka, které se má Enterem odpálit.

Javascript nebudete muset psát žádný, ale ASP.NET jej na obě tyto věci bude interně používat (input type=button bez javascriptu formulář neodešla a DefaultButtonID jen zavolá ve stránce nějaký javascript, který nastaví na textboxech obsluhu keypress). Pokud by si uživatel javascript vypnul, ani jedna z možností nebude funkční.

Na druhou stranu javascript už dnes umí drtivá většina mobilů a vypnutý jej snad nemá nikdo, nedává to smysl - používá se úplna všude.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Moc děkuji za vyčerpávající odpověd, pomohla mi :-)

Hezký den

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback