Tisk   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

V Microsoft Visual Web Developer 2010 jsem si naprogramoval aplikaci, která mi sleduje povinné zdravotní prohlídky lidí.

Jelikož se v této oblasti teprve učím, mám dotaz: jak naprogramuji tisk dat z databáze?

Existuje nějaká dobrá výuková literatura?

Děkuji, FJ

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží, jak ten tisk chcete pojmout.

Standardně jsou dva způsoby:

1) Vytvořit normální HTML (nebo ASPX) stránku se speciálními CSS styly určenými pro tisk (bez pozadí, např. jiné písmo, pokud je tam nějaké rozmístění prvků, tak s velikostmi např. v cm atd.) a otevřít ji v novém okně. Můžete při načtení stránky v javascriptu zavolat i document.print(), což zobrazí standardní dialog pro tisk.

Občas je to dost omezující, prohlížeč si stránku může před tiskem upravit jak chce, do zápatí tiskne URL adresu a číslo stránky, podle nastavení uživatele.

2) Druhou možností je vygenerovat PDF, tam máte přesnou kontrolu co a kde na stránce je. Na to jsou už potřeba nějaké knihovny třetích stran, existují nějaké, které jsou k dispozici zdarma.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback