Zápis do tabulky databáze SQL II   zodpovězená otázka

VB.NET, SQL, WinForms

Možná, že už budu otravný, ale přesto se zaptám. V minulé otázce jsem se také ptal, jakým způsobem uložím hodnoty do tabulky SQL, ale nějak to zapadlo. Snažil jsem se tedy ještě sám a dospěl jsem k tomuto. Na formuláři si vyplním jednotlivé hodnoty do listboxů, texboxů atd... Po kliknutí na uložení dělám to, že si uložím jednotlivé hodnoty do proměnné a pak použiju metodu insert pro uložení, leč nic se neuloží. Co mi tam chybí ?

Private Sub ButtonUloz_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonUloz.Click

        Dim intPocet As Integer = NumericUpDownPocet.Value
        Dim intMaterial As Integer = ListBoxMaterial.SelectedValue
        Dim intKomu As Integer = ListBoxKomu.SelectedValue
        Dim Datum As Date = DateTimePicker1.Value
        Dim intFaktura As Integer = ListBoxFaktura.SelectedValue

        Tbl_RozpisTableAdapter.Insert(intFaktura, intMaterial, intPocet, intKomu)

    End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si odpovídám opět sám, ale je to moje blbost, že se v tom takto plácám. Nicméně jsem zjistil, že mé VS2008 Express ukládá databázi.mdf na tři různá místa. Při tom pokusu o zápis podle zhora uvedeného kódu se změní pouze databáze.mdf uložená v ..\debug. Databáze v ..\release a přímo v addr. aplikace zůstává nedotčená. Pokud si vykopíruju tu z ..\debug a načtu jí v SQL Man.studiu, tak ten nový řádek tam je. Pokud to prohlížím z VB Studia2008 tak tam nový řádek není - i když databázi z ..\debug rozkopíruju na zbylá dvě umístění. Jsem z toho jelen, jak to studio s těmi .mdf hospodaří ! Poraďte mi, prosím .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, že jsem nebyl přihlášený v minulém příspěvku. S tou databází.mdf už vím, že při založení databázového zdroje se VB Studio ptá, jestli ten soubor chci umístit do adresáře aplikace. To je mi v celku jasné. Stále ale tápu v tom, že pokud si nabinduju tabulky z té lokální databáze, kam tedy vlastně primárně má potom aplikace ty data ukládat a dále s nima pracovat ? Žil jsem v domění, že pokud si aplikaci odladím k obrazu svému a budu ji chtít použít s databází někde na síťi, upravím pouze v app.config connection strig a je hotovo. Nebo se pletu a setrvávám v krutém omylu ? Znovu prosím znalce o radu. Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud mě už máte dost, tak klidně to moje diskusní "vlákno" vystřihněte, ale pokračuji dále v dialogu se sebou samým ;-). Zjistil jsem dále, že pokud netahám .mdf databázi do projektu, tak SQL server uloží vložený záznam z mojí aplikace do původního umístění až po ukončení connection z VBStudia. Má to někde v palici a uloží to až když musí !!! ;-). Jdu se pídit po tom, jak ho přinutit vyprazdňovat tu "cache" hned. Omlouvám se všem odborníkům, ty moje "výlevy" by patřili spíše do blogu. Jak říkám, když tak mě vymažte, ale stejNě bych přivítal nějaký článeček o této problematice.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback