Extension do VS 2010   otázka

Visual Studio

Ahojte,

poznate niekto rozsirenie (alebo nejaku skrytu featuru) do VS, ktore by mi umoznilo skryvat try/catch bloky, podmienky atp ? (rovnako ako tela metod, pripadne bloky kodu uzavrete v region/endregion).

Dakujem

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zobrazovat a skrývat regiony a metody umí Visual Studio samo - tuším že klávesové zkratky Ctrl-M,O a Ctrl-M,P.

Pokud potřebujete zobrazovat a skrývat podmínky a try..catch bloky, znamená to s největší pravděpodobností, že máte škaredě napsaný kód. U slušného kódu tohle nepotřebujete, protože 95% metod má méně než řekněme 20 řádků kódu. Delší se používají jen ve specifických případech.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

try/catch bloky su tam pre ilustraciu. V skutocnosti mi ide hlavne o skryvanie dlhsich switchov, pripadne tela podmienok, aby som sa v kode orientoval rychlejsie.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jo. O skryvani metod a regionov viem, pisal som to len ako priklad, aby bolo jasne, ako si predstavujem to skryvanie podmienok a switchov.

//ospravedlnujem sa, neslo to editovat. (regnem sa)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje jedno řešení:

Psát přehlednější a "lepší" kód.Tedy nedělat dlouhé if statementy,jak už psal p.Herceg,není to nutné..spíš naopak :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

a co pripad dlhych switchov ? Alebo to tiez ide nejak skratit ? Par ludi ten kod po mne cita a zatial sa nikto nestazoval. Proste su situacie, kedy sa to moze hodit a ine, kedy sa tym clovek snazi zakryt "prasacky" kod.

Mne ide o ten prvy pripad ;)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tuším,že pomocí kláves.zkratky Ctrl + M,T(ted si nejsem jistý) se do collapsovat i libovolný kód,tedy i switch statement,atd.

Nicméěn si moc nedokážu představit situaci,kdy bych vůbec vytvářel tak dlouhý switch,aby bylo třeba jak zabalit,aby byl "čitelný"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

mam napr ikonky ktore sa priraduju podla cisla. Je ich okolo 12 x 2, pretoze sa nastavuju pre 2 polia. To je hned cez 60 riadkov kodu ktore musim prerolovat a pri mojom slabsom PC sa tym len zbytocne zdrzujem. Samozrejme, netvrdim, ze je to nutne, no takto mi to pride pohodlnejsie :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Už jsem psal,že collaps jde i na jiné statementy než-li je region a samotná metoda.Nicméně takový switch je prasárna a ne pádný argument!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak skuste navrhnut riesenie. Mozno mi to pomoze viac nez klavesova skratka :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback