Ještě jednou UDP   otázka

VB.NET

Mám ještě jeden dotaz k UDP, tentokrát k odesílání. Z jednoho počítače potřebuji něco odeslat na více počítačů v síti, přičemž znám vždy IP adresu a port cílového počítače. Nyní to dělám tak, že se mi spustí cyklus a v něm vždy provedu odeslání s tím, že se mi změní IP a port (což si načítám z pole).

For i = 1 To ClientCount
                    udpSend.Connect(GPSclientArray(i - 1).IP_adr, GPSclientArray(i - 1).port)
                    SendData = System.Text.Encoding.ASCII.GetBytes(strSendData)
                    udpSend.Send(SendData, SendData.Length)
Next i

Nicméně pokud budu mít opravdu hodně počítačů, na které chci něco zaslat, tak se mi to zdá jako ne příliš šťastné řešení. Zajímalo by mne, jestli jde udělat to, že by se to odeslalo pouze jednou na nějaký "list" počítačů, prostě ať tam nemusí být ten cyklus. Děkuji za odpověď. 6e by se ten seznam s cílovými PC předal třeba jako parametr a pak by se to najednou odeslalo.

Pomůže někdo?

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obávám se že ne. Leda použít broadcastové odesílání (zaslání všem účastníkům intranetu). Přiznám se, že jsem ho ještě v .NETu nepoužíval, takže dám raději odkaz na krátky anglický článeček jak broadcastově odesílat:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Broadcastově vysílat jde tak po lokální síti, ale v Internetu to prakticky všechny routery zahazují. Jediným řešením v Internetu je tzv. multicast, ale ten také nefunguje všude.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uplne stejne jako ve WinAPI vzhledem k tomu, ze .neti implementace socketu je vicemene jen wrapper nad winapi ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback