LINQ to SQL (vše ve jednom DBML souboru?)   otázka

ASP.NET WebForms, LINQ

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na řešení generování DBML souborů pomocí LINQ to SQL. Na webech (např. i zde ve článku "Aplikace pro zamlouvání sedadel (část 2)") se vždy uvádí tento postup:

1. Do projektu přidejte novou položku typu LINQ to SQL Classes

2. Pojmenovat ji

3. V designeru, který se objeví, přidáme tabulky z naší databáze...

Jedná se mi o TABULKY. Pokud to dobře chápu, musím mít v aplikaci vždy jeden DBML soubor s kompletní DB strukturou? Nebo stačí mít vždy jen dílčí celky (tabulky, mezi nimiž je relace)? Nevím, jak se mám na DBML soubory dívat (zda z pohledu logického celku či něco jiného)

Pokud vezmu jako příklad veterinární ordinaci (nic lepšího mne nenapadlo), mohla by struktura DBML souborů vypadat takto?

Soubor.DBML => DB tabulky

Veterinar.DBML => majetek, leky, pacienti

Zvire.DBML => lecba, leky

Děkuji, Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pomocí utility sqlmetal lze soubor generovat a ono to pak projede celou databázi. To je myslím asi nejlepší řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

děkuji za nástroj, určitě jej prozkoumám. Dle jeho popisu mi bohužel nedal odpověď na co jsem se ptal (a nebo jsem chybně hledal).

Zkusím se zeptat trochu jinak - musím mít v aplikaci pouze jeden DBML soubor s kompletní DB strukturou? Nebo můžu mít víc DBML souborů? Pokud mám víc DBML souborů, jaká jsou pravidla pro jejich tvorbu?

Děkuji, Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

tak nakonec jsem našel hezké podívání o více souborech zde: http://craftycodeblog.com/2010/07/19/lin...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback