Inkrementace o hodnotu v textboxu   otázka

C#, SQL

Dobrý den, mám následující problém: Potřebuji v kódu(níže) opravit příkaz update tak ,aby mi k hodnotě branky vždy přičetl číslo zadané v textboxu, máte někdo nápad?

cmd = new SqlCommand("update Table1 SET branky=branky+textbox6.text WHERE id='1'", sc);

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Deklarujte si proměnnou, do které si načtěte původní hodnotu branky (pokud ji už načtenou nemáte) a přičtěte hodnotu v textboxu (nezapomeňte na nějakou validaci) a do sqlcommandu tu hodnotu dejte pomocí sql parametru, například takhle:

cmd = new SqlCommand("update Table1 SET branky=@NovaHodnota WHERE id='1'", sc);
command.Parameters.Add("@NovaHodnota", SqlDbType.Int);
command.Parameters["@ID"].Value = NovaHodnota;
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No mám to takhle:

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

SqlConnection sc = new SqlConnection("Data Source=LUKAS-PC;Initial Catalog=TJTUPESY;Integrated Security=True");

SqlCommand cmd;

sc.Open();

char H_Domaci = DomaciTextBox.Text;

cmd = new SqlCommand("insert into Zapasy(Domaci,Hoste,Branky_Domaci,Branky_Hoste,Clanek,Zlute_karty_Domaci,Cervene_karty_Domaci,IDKategorie,Zlute_karty_Hoste,Cervene_karty_Hoste,Druh) values('DomaciTextBox.Text','HosteTextBox.Text','Branky_DomaciTextBox.Text','Branky_HosteTextBox.Text','TextBox2.Text','Zlute_kartyTextBox.Text','Cervene_karty_domaciTextBox.Text','TextBox3.text','TextBox1.Text','Cervene_karty_hosteTextBox.Text','TextBox4.Text')", sc);

cmd.ExecuteNonQuery();

sc.Close();

}

Mohl byste mi dát příklad alspoň u jedné té proměné jak ji tam dát? Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                    using (
                        SqlConnection sc =
                            new SqlConnection("Data Source=LUKAS-PC;Initial Catalog=TJTUPESY;Integrated Security=True"))
                    {
                        SqlCommand cmd;
                        sc.Open();
                        cmd =
                            new SqlCommand(
                                "insert into Zapasy(Domaci) values(@Domaci)",
                                sc);
                        cmd.Parameters.Add(new SqlParameter("@Domaci", SqlDbType.Int)).Value = DomaciTextBox.Text;
                        cmd.ExecuteNonQuery();
                        sc.Close();
                    }

Doporučuji Vám začít spíše základy jazyka, než se pustíte do práce s databází. Do toho stringu jste předával pouze řetězec, hodnoty těch textboxů to vůbec nebralo v potaz.

Jinak možná bude potřeba tu hodnotu z textboxu nejdřív konvertovat na integer, teď to nemůžu vyzkoušet.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak už jsem to rozchodil :) Děkuji!!! Ještě bych měl dotaz, potebuji nahrát do databáze obrázek, do té samé tabulky a nevím co bych da na tu část kde jsem napsal otazníky...

cmd.Parameters.Add(new SqlParameter("Logo_Domaci", System.Data.SqlDbType.Image)).Value = FileUpload_Logo_Domaci.??????;

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback