Přednastavená hodnota u Insert v Listview   otázka

C#, ASP.NET WebForms

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné u textboxů v <InsertItemTemplate> nastavit nějakou defaultní hodnotu, například z nějakého textboxu mimo tabulku?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

TextBoxu můžete nastavit default hodnotu i bez použití InsertItemTemplate,k tomu účelu ani tato část neslouží (netuším kde jste na to přišel). Co je myšleno "z nějakého textboxu mimo tabulku",HTML tabulku nebo jakou tabulku? Zkuste více a lépe specifikovat co potřebujete nebo oč Vám jde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám listview, kde pridavam zaznamy. Kdyz pridavam zaznamy tak je pisu do textboxu...a chci aby jeden z texboxu mel hodnotu z jineho textboxu, ktery je mimo listbox. Duvod je ten, aby uzivatel nemusel stale vypisovat tuto kolonku...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Můžete použít buďto binding přímo v aspx kódu či nastavit hodnotu v code-behind.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokouším se o to, ale nejde mi to....

<asp:TextBox ID="datumTextBox" runat="server" Text='<%# Bind("datum") %>' />

Místo toho datum tam potrebuju mit TextBox...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Špatně jsem to napsal, ne místo toho datum, to by se mi potom nezapisovalo tam kam potřebuji..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To co píšete nedává téměř žádný smysl! Jak funkčně tak i semanticky. Jelikož je dost dobře možné,že textbox může být naplněn až v pozdější fázi incializace,nejlepší bude použít javaskript a hodnotu nastavit s jeho pomocí. Druhou možností je code-behind,tam je to pro Vás nejjednodušší (alespoň doufám :-))

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možná by bylo dobré uvest priklad, protoze jste napsal milion radku a nic. Smysl to dava, nemuzu za to ze ho nevidite ;)

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Hotové řešení Vám opravdu psát nebudu,myslím,že změnit hodnotu textboxu z code-behind zvládne i maximální začátečník:

TextBox1.Text = TextBox2.Text.ToString();

Javaskript opravdu vymýšlet za Vás nebudu,nicméně bude třeba najít danou komponentu (tj.GetElementById),vytáhnout si hodnotu požadovaného textboxu a nastavit ji do druhého.

Fórum slouží od toho,aby lidé radili a ne dělali práci za Vás. Myslím,že jsem Vás popostrčil,respektive poukázal na možnou množinu řešení,co víc byste chtěl?!Pro dobrotu na žebrotu,opravdu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dekuji, ale az za ten Vas posledni prispevek, tomu se rika popostrcit...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neřekl bych,spíše Vašemu přístupu se říká líný a typický český :-)

Normálnímu člověku stačí říct,kterým směrem by se měl ubírat a ne,že mu člověk ukáže a následně prošlape celou cestu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback