Remote debugging   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravim vsechny chytre hlavy,

jde nejak rozchodit remote debuggovani pod .NETem ve Visual Studiu za nasledujicich podminek:

a) verze Visual Studia: 2005 Proffesional, verze .NETu: 2.0

b) pocitace nejsou ve domene ani workgroupu

c) jak debugger, tak aplikace bezi pod admin uctem, ktery nicmene muze byt rozdilny (ale neni problem napr. na debuggovanem stroji udelat ucet, ktery mam na vyvojovem)

d) spojeni je pres internet, takze veci jako RPC a jine MS Share porty jsou implicitne blokovany; nicmene internet je to velmi rychly

e) nestravit nastavovanim cely den ;)

?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud nebudu brát v úvahu problém zablokovaných portů nebo podobných síťových problémů, je potřeba udělat následující:

1) Na laděném počítači nainstalovat podporu ladění

2) Na ladícím počítači vytvořit STEJNÝ ÚČET SE STEJNÝM HESLEM jako na laděném počítači (ten, pod kterým na laděném počítači poběží požadovaná aplikace)

3) Na laděném počítači spustit požadovanou aplikaci a ujistit se že běží i služba/aplikace pro vzdálené ladění

4) Na ladícím počítači spustit Visual Studio pod tím nově vytvořeným účtem a připojit se ke vzdálenému procesu

5) Příjemnou zábavu při ladění, doufejte že máte na laděném počítači Debug Release a PDB soubory...

Doporučuji nejdřív pečlivě vyzkoušet v místní síti/Virtual PC doma v teple než potom vypadat před zákazníkem jako dement :)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

V laboratornich podminkach (tzn na virtualni masine) mi to krasne funguje, nicmene pres internet se mi to porad nedari protlacit (debugger cannot connect). Nevite nahodou, jake porty to presne pouziva? Je mozne, ze neco z toho odchytava nejaky firewall na ceste. Predpokladam, ze jedina spojeni, ktera se navazuji jsou ladici pocitac -> ladeny pocitac.

A predpokladam, ze ladit z jineho uctu, nez ktery bezi na vzdalene masine asi nejde, ze? Nerikam, ze by mi to nejak moc pomohlo, ale rozhodne by to pridalo na komfortu :)

Btw nebudu to pred nikym ukazovat, je to pro moje urychleni a usnadneni prace (preci jen debuggovat z meho notebooku by bylo lepsi nez se hadat s Visual Studiem pres VNC[proc jen Microsoft neumi RD i pro Win2000] anebo ladit bez debuggeru uplne)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemám s tím zkušenosti ale zkusil bych to "spojit" přez Hamachi

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud nejsou oba počítače v doméně tak to nejde z důvodu autentizace. Nevím jaké porty jsou potřeba, ale jestliže jeden z počítačů používá k připojení do Internetu proxy server tak to na 100% nepůjde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nechci vypadat moc chytře, problému nerozumím, ale pokud jde o ten RD pro W2000, tak určitě existuje pro W2000 RD klient(kdysi jsem ho použil), který stačí na příslušná PC doinstalovat a máte možnost se terminálově připojit i k W2000 stroji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje RD (tentokrát ale myslím Remote Desktop) klient i pro W2000, ale já potřebuju RD server, který je až u serverových edic (která jsou pro to PC zbytečná).

Jiná windows než 2000 bohužel použít nejdou kvůli nekompatibilitě poměrně speciálních ovladačů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nepoužívá, ale spíš jde o to, že jejich FW blokuje příchozí spojení na RPC a MS Share portech, určitě by to šlo odblokovat, otázka je, jestli by jim to za to stálo. Remote debugging úplně nutně nepotřebuji, nicméně pokud by fungoval, ušetřilo by mi to nejsíš dost starostí. Jde jen o to, aby zprovoznení remote debuggingu nebyl větší problém, než si poradit jinak :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si zřiďte VPN tunel k cílovému počítači a potom budete mít přístupnou demilitarizovanou zónu jejich vnitřní sítě. Je to dobré i z hlediska zabezpečení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback