název   zodpovězená otázka

Offtopic, Algoritmy

1)

Zdravim, potřebuji poradit s jednoduchou věcí, a to pojmenování funkcí a prvků. Používám CamelCase a dnes jsem narazil na problém, nevím jak mám pojmenovat tlačítko, které bude shazovat server a funci, která to zajistí.

funkci jsem pojmenoval shutdownServer ale pro tlačítko mne nenapadá vhodný název.

2)

když použiji na formu 2 panely, například pro přihlášení a pro registraci

tak na obou musím použít pole pro uživatelské jméno, ale každé musím pojmenovat jinak, zde mne to nutí použít maďarskou konvenci, tzn.:

panelLoginUsername

panelRegiterUsername

nebo znaté lepší řešení, děkuji předem za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pro název funkce bych výrazně doporučil Pascal Case, v opačném případě se vám budou názvy metod plést s názvy proměnných. Tudíž "ShutdownServer".

Maďarskou konvenci vás nic nenutí používat, tlačítka můžete pojmenovat např. "loginUser" a "registerUser".

Přestože tlačítko je vlastně proměnná, návrhář ve Visual Studiu pojmenovává ovládací prvky pomocí Pascal Case což je v rozporu s konvencemi (bude to nejspíš z důvodu, že ovládací prvky vytvořené návrhářem jsou Friend, tudíž by to nevypadalo dobře při přístupu na tyto členy z jiné třídy).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Takže pro názvy funkcí, tříd apod. by jste použil Pascalcase a pro proměnné CamelCase?

Mimochodem jak by jste tedy pojmenoval tlačítko pro shození serveru v mém případě, pokud by se funkce nazývala "ShutdownServer"

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, tak bych to udělal.

Pokud si nevíte rady s názvy, můžete se inspirovat v mém článku který se zabývá touto problematikou:

http://www.vbnet.cz/clanek--62-konvence_...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobře, děkuji za velmi přínosné informace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback