Visual C++   zodpovězená otázka

Offtopic, C++/C

Znáte nějakou dobrou stránku na MS Visual C++?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jako myslím učení(krok za krokem atd.)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj moc jsem to nečetl tak pokud nepostačí omlouvám se (snad se cení i snaha :o))

http://myego.cz/item/microsoft-visual-c-...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tam nic není.ale jinak dik za snahu :-D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ne C. spis jestli nekdo zna stranku na C#?proste NE KONSOLE ale normalni programy - samozrejme zaklady syntaxe,jak ukladat promenne uz sem to hledal vsude ale vseci su but lini, nebo pisu o tych prikazovaych radkoch.k cemu to je?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aplikace v příkazovém řádku jsou právě na naučení se syntaxe a základních principů jazyka. Nemůžete začít psát normální programy, dokud se nenaučíte základy jazyka. A na to jsou mnohdy lepší aplikace v příkazovém řádku. Nečekejte, že když začínáte, že z vás hned vypadne kvalitní a profesionální program, v tom jsou léta dřiny a zkušeností.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím, proč by měli být všichni "líní", když Vy nenajdete to, co zrovna hledáte. V prvé řadě byste si měl zodpovědět, co vlastně chcete. Nejprve se dovoláváte C++, teď hovoříte o C#, což jsou, dle toho, co jsem již stačil pochytit, dva zcela odlišné jazyky. A pokud se právě třeba toho Visual C# týká, přestože patří do stejné rodiny jako náš VB, spíše se setkávám s opačným problémem - většinu dokumentace (hlavně k těm úplně ne triviálním funkcím) doplňuje i sám microsoft převážně ukázkovým kódem v C# va úkor VB. Jinak převážná většina ".NET" fór uvádí své příklady také více v C# (alespoň mi to tak vždy připadlo, protože jsem hledal VB), i v češtině se toho najde celkem dost (třeba úplně začátečnický seriál najdete na http://www.pcsvet.cz/c/?rl=1 ). Takže nevím, jak jste hledal, ale já mám z procházení internetem zcela jiné poznatky (ano, na tak dobře zpracovaný WEB jako je tento, který je cílen na nás úplné začátečníky, jsem asi nikde nenarazil, přesto myslím, že po kouskách je možno nějaké ty informace poskládat).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S přístupem "tak jsem tady a teď mě to naučte" se nikdo programovat stejně nenaučí, chce to totiž vyvinout vlastní aktivitu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

dobře dobře.já sa však snažim ale když sem zkoušel ten VB tak mi kamos rikal ze je to nanic,ale me to vyhovovalo.tak sem jen tak zkusil C++ a napsal jsem to Hello World! ale ten C++ je tezky tak jsem zkusil to C# a to je podobne tomu VB a napsal jsem par programu co jsoou uvedene v te napovede.ale vic sem jich tam nenasel ale me to zacalo zajimat tak proto se tak blbě ptám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak teda dik za radu zacnu s tyma konzolama

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přečtěte si FAQ, třeba tam najdete pár odpovědí. http://www.vbnet.cz/faq.aspx

Začínat s C++ je podle mě nerozumné, daleko lepší je začít s C# nebo VB.NET. O VB.NET je česky více zdrojů a článků.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud Vám mohu doporučit, koukvěte se na diskusi pod článkem pana Linharta - http://www.vbnet.cz/article.aspx?id=70#d... Možná by Vás mohl při vašem rozhodování zajímat názor člověka, který, jak o sobě sám tvrdí, pracuje jako vývojář v C#, ale jeho oblíbencem je VB. Protože mne to samotného zajímalo, ptal jsem se jej na podobnou otázku, na kterou nyní hledáte odpověď Vy, a z odpovědi pro mne vyplynulo, že vůbec není chybou zabývat se i tím Visual Basicem, protože v dnešním provedení je to již plnohodnotný jazyk s minimálními omezeními vůči třeba C#.

Osobně já jsem zvolil VB, protože pro mé účely bylo obrovskou výhodou relativně nejvíce dostupných informací v češtine (alespoň o těch základech) (přiznám se, že konečná volba jazyka nakonec padla na ten VB poté, co jsem objevil tento WEB) a zase s ohledem na další vývoj postupně zjišťuji, že nyní již pro mne není až tak velkým problémem (i díky zmiňovanému článku pana Linharta) pochopit (zatím ty jednodušší) kódy i v tom C# a převést si je do VB - ta podobnost je opravdu velká.

Takže nedejte na "zaručené rady" kamarádů, kteří asi VB znají ještě z dob konzolových interpreterů, a rozhodněte se dle vlastního uvážení, co je Vám bližší.

To C++ je o něčem jiném a tam asi těch textů (alespoň začátečnických) budete nalézat velice málo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback