Layout Controls   zodpovězená otázka

VB.NET, DirectX

Zdravim chtěl bych vás poprosit, zda by jste mne nemohli obeznámit s použitím Layout Controls.

Roztahuji totiž formulář na fullscreen, pomocí directX z tohoto článku:

http://vbnet.cz/clanek--8-grafika_v_dire...

a potřebuji prvky na formuláři rozmístit tak, aby měli svoji pevnou pozici i na jiném rozlišení, děkuji předem za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Promiňte, stále se zapomínám přihlašovat. Ale teď k věci, je lepší použít výše zmíněné Layout Controls nebo pozici ošetřit přímo v kódu tzn. například:

button.Location = New Point(Me.Width / 2 - button.Width / 2, Me.Height - 150)

podle mne je ošetření v kódu lepší, jaký názor na to máte vy? Kdyžtak poprosím o více názorů, děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mě je lepší použít Layout Controls. Jistě že si podobnou funkcionalitu můžete napsat i sám, ale zaprvé je to otrava pořád psát věci, které už někdo napsal, a zadruhé s Layout Controls si vizuálně naklikáte, jak vše bude vypadat, a nemusíte přepisovat spousty kódu kvůli tomu, že chcete někam přidat tlačítko nebo něco jiného.

Osobně jsem ve VB.NET navrhnul stovky různých oken a ještě nikdy jsem nemusel pro pozicování a roztahování komponent psát kód. Vždy to jde nastavením vlastnosti Anchor, Dock anebo právě přes ty Layout Controls.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobře, děkuji za odpověď, téma bych ještě prozatím nechal otevřené, pro další příspěvky, pokud se tu do 2 dnů nic neobjeví, nastavím status jako vyřešeno, děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Před založením tohoto tématu, jsem se zapomněl přihlásit, takže nemohu nastavit status vyřešeno a proto prosím moderátory nebo adminy, aby tak učinili za mne, děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback