pocet desetinych mist   zodpovězená otázka

VB6/VBA

potreboval bych poradit, delam program pro vypocet rovnice ve VB 6.0 (vim ze jsem v sekni .NET ale tady to vic zije..) ale vysledek mi tiskne na hodne desetinejch mist, a ja chci treba jen na 3-4desetina mista. Vim ze se to upravovalo pres nejaky dvojkrizky ## ale uz nevim.. poradi nekdo? dekuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proč myslíte, že máme na serveru víc diskusních fór (VB.NET a VB6)? Já vám to prozradím, aby se hned vědělo, jestli se člověk ptá na VB.NET nebo na VB6, tyto jazyky jsou ve spoustě věcí odlišné. Stejně všichni na úvodní stránce sledujeme všechna fóra, takže argument, že v .NET fóru to více žije, nechápu.

Nyní k tomu zaokrouhlování. Jestli se nemýlím, existuje funkce Round, které předáte číslo a počet desetinných míst a ona vám zaokrouhlení provede. Stačí?

MsgBox(Round(3.14159289, 3)    'zobrazí 3.142

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Omlouvam se za prirazeni do kategorie .NET a dekuji za pomoc s destinejma mistama

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Stejného výsledku se dá docílit

zaokrouhleno = format(Pí,"0.000")   'upraví proměnnou Pí na 3,142

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback