OpenID / InfoCard   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravim,

chtel bych se zeptat, v jakem vztahu jsou technologie OpenID a InfoCard/CardSpace (od Microsoftu)?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje Identity Metasystem, což je sada pravidel, které by měl splňovat pdobný systém pro ověřování identit. Tento standard ale nedefinuje nic konkrétně, je to jenom sada abstraktních pravidel, která musí být splněna. InfoCards je nad Identity Metatystem a definuje přesně v jakém formátu bude probíhat komunikace atd. CardSpace je potom implementace standardu InfoCards od Microsoftu.

OpenID má trochu jiný záběr, ale v zásadě jde o něco podobného. Pokud jsem to správně pochopil, tak OpenID jde použít jen pro přihlašování na web, kdežto InfoCards je možné používat i pro jiné protokoly než HTTP, je takové trochu obecnější. Navíc podporuje tzv. Identity Providery, což je jakási třetí strana, která se za ověřovaného uživatele zaručí, že to je skutečně on (jak to tato strana zjistí, to už je zase věc konkrétní implementace). Nevím, jestli OpenID něco takového má.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jsou nejak vzajemne kompatibilni? Na wikipedii pisou

Indeed, Information Cards can be used today for signing into OpenID providers, Windows Live ID accounts, SAML identity providers, and other kinds of services.

coz me prijde jako, ze nejak kompatibilni jsou (btw jak je jde na Live.com prihlasit pomoci CardSpace?)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Také jsem o tom četl, nicméně nic moc kloudného jsem se nedozvěděl.

Live.com a prakticky veškeré přihlašování na služby Microsoftu by mělo mít přihlašování přes InfoCards, rozhodně to už alespoň půl roku slibují, ale možná to ještě není, to opravdu nevím. Jinak pokud chceš víc informací o InfoCards, doporučuji tutu přednášku Michala A. Valáška, jejíž záznam ráčej stáhnouti zde:

http://videoarchiv.altairis.cz/Entry/16-...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dik za odkaz, rikal zajimave veci. A aspon vim odkud mas to porekadlo "v te dobe byly pocitace dreveny a slapaci".

Ted jsem vybaven informacemi a zbyva jen si najit cas na implementaci, ale to je jiz jina pohadka ... :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback