implementace databáze   zodpovězená otázka

Databáze

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli když dělám aplikaci postavenou na MySQL musím celý MySQL nainstalovat nebo jestli existuje něco co bych implementoval přímo do programu a mysql už bych instalovat jako další program nemusel, něco jako svůj databázový server. Jde mi o to že samotná aplikace nemá ani mega a MySQL 50MB přijde mi tak divné aby si každy kdo by chtěl program využívat musel ješte instalovat MySQL které se nejen instaluje ale konfiguruje.

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Zdravím pane Neni

nejsem si jistý, ale myslím že MySQL se dostane na pc s aktualizacemi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

??? nevím, ale proč by se mělo MySQL dostat na PC spolu s aktualizacemi? Aktualizacemi čeho?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím v této nemám žádné znalosti, ale přijde mi divné, že by se muselo přibalit k programu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano podle mého žádná aktualizace není a ani nevidím důvod proč by ji přibalovali..

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Omlouvám se :) neorientuji se v této oblasti, ale buďte prosím tak laskavi a vysvětlete mi, co se stane když aplikace vyžaduje MyS

QL a v pc není?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uprimne nevim, je pravda ze jsem mel vzdy MySQL nainstalovanou. Podle me to vyhodi erorr ze se nemuze pripojit k databazi, no a u db se je jeste muze nastavit heslo atd. a to jsem si teda ve woknech nevsiml, netvrdim ze neni, ale pochybuji...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Když aplikace vyžaduje něco, co nemáte nainstalované, celkem jistě aplikace vypíše nějakou chybovou hlášku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je naprostá kravina, MySQL není od Microsoftu, takže nevidím důvod, proč by se měla objevovat v aktualizacích.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha, tak tento zásadní fakt mi naprosto unikl, myslel jsem si opak. Nicméňe děkuji za rozšíření znalostí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vy se stydíte za své jméno?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

No, záleží, jak se onen uživatel jmenuje. Jistě existují i jména, se kterými by se člověk raději nechlubil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím že toto je trochu offtopic, nezáleží zde přeci na jménu. Za své jméno se rozhodně nestydím a myslím, že je každého věc jestli chce aby byli jeho personálie zveřejňovány či ne.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

To neměla být narážka. Jen jsem se podivil, že jste si dal práci s registrací a jméno jste nevyplnil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Většina databází poskytuje i nějakou knihovnu, která umí omezenou podmnožinu funkcionality databáze bez instalace databázového serveru. Nevím, jestli MySQL něco takového má, domnívám se, že nemá.

Doporučuji použít MSSQL Compact Edition, nainstaluje se asi jen 2-3 MB runtime knihoven a pak již vaše aplikace může databázi využívat. Nedá se pak třeba připojit více aplikací nebo uživatelů na jednu databázi, ale ve většině případů to ani není potřeba. Možná ale MySQL má také nějakou podobnou miniverzi bez nutnosti instalace.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To je velice zajímavá informace. Přístup k datům se pak interně (z hlediska programátora ve VB) řeší stejnými postupy, jako přístup k "plné" databázi?

A existuje možnost tuto MSSQL nějak začlenit do instalátoru aplikace (pokud to, samozřejmě, licenční podmínky umožňují) tak, aby nebylo zapotřebí uživateli předepisovat - nainstalujte si databázi, nokonfigurujte dle návodu , nainstalujte aplikaci.

Přiznám se, že právě z důvodu, že nepovažuji za rozumné u mnoha jednodušších aplikací, jenom proto, že musím mít někde možnost ukládání určitých dat a chci s nimi nějak pracovat, nutit uživatele, aby si na svůj počítač instaloval ohromnou databázi (byť bezplatně), takže proto jsem se orientoval spíše na ukládání těchto dat do XML souborů. Pokud by byla Vámi naznačená cesta, určitě by to bylo pro mnohé případy zajímavé.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Instalaci MS SQL Server 2005 Compact Edition jde určitě nějak zakombinovat do instalátoru celého produktu, takže by s tím neměl být problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback