Formát datumu   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den, potřeboval bych, aby mi funkce DateTime.Today vracela datum ve formátu yyyy-mm-dd. Poradí někdo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stačí použít funkci ToString a jako argument jí předat požadovaný formát. Přesný popis formátů je zde: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library...

JEnom si dejte pozor - mm jsou minuty, ale vy chcete předpokládám měsíc, což je MM. Takže váš kód by měl vypadat takto:

DateTime.Today.ToString("yyyy-MM-dd")

Místo DateTime.Today můžete navíc klidně psát jen Now, mělo by to dělat to samé.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, mám dotaz, co kdybych potřeboval fomatovat datum např.("DD-MM"), protože u visual basic 8 to nefunguje. Nedávno jsem totiž přešel z VBS na VB 8 a tam jsem toměl definované takto:

dDate=date()+ proměná

if Day(dDate) < 10 then den = den & "0"
	den = den & Day(dDate)
if Month(dDate) < 10 then mesic = mesic & "0"
	mesic = mesic & Month(dDate)

nemáte někdo nápad jak to předělat do VB 8

amebo změnit formát na DDMM u DateTimePicker1 ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tento kod vám vypíše datum, v podobě např: 22.2.2008 ( jak jste potřeboval )

Date.Now.ToShortDateString

A tento kod vám vypíše datum, v podobě např: 22.února 2008 ( mě osobně připadá tento datum přehlednější )

Date.Now.ToLongDateString

Jinak způsobů je mnoho, ale tohle vám doufám bude stačit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Problém nastává v okamžiku, kdy skutečně potřebujete datum ve formátu yyyy-MM-dd. ToShortDateString a ToLongDateString totiž respektuje Místní a jazykové nastavení systému (z důvodu globalizace aplikací).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback