Zjisteni desetinneho oddelovace   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Prosim vas jaky je prikaz na zjisteni aktualne pouzivaneho desetinoveho odelovace.

Potrebuju kontrolovat v textboxu zadani meny a jelikoz to muze byt i na anglickem windows, tak musim povolit jak zadani des. carky tak tecky.

Nebo existuje elegantnejsi zpusob jak kontrolovat zadani castky do textboxu?

Diky Premek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existuje - použijte ovládací prvek NumericUpDown speciálně navržený pro zadávání čísel, případně MaskedTextBox s příslušně nastavenou maskou...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No ten MaskedTextBox jsem zkousel, ale nedokazal jsem mu specifikovat, aby povolil zadani napr. cisla

12,56

12.56

1257

1478.8

1478,8

12100,50

ja umim dat bud presny pocet cisel, ze budou muset vyplnit vzdy presny pocet cisel a pak napr. desetinou carku a cislo - coz je dost nesikovne.

Ale verim ze to jde. Poradite mi?

Pro upresneni, mam TextBox, do ktereho chci aby mohli zadat pouze cisla a oddelovac tisicu (tecku nebo carku - podle narodniho prostredi) a nic vic.

Ted to delam tak, ze tam mam udalost, kde kontroluji kod zmacknute klavesy a bud ji povolim nebo ne, zkousel jsem i regularni vyrazy, ale nepochodil jsem. :-(

Diky Premek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prosim Vas neznate nekdo ten prikaz, ktery mi vrati aktualne nastaveny des. oddelovac?

Ovladaci panely - Mistni a jazykove nastaveni - karta Mistni nastaveni - a nakonec upresnit

Celkem by mi to pomohlo

Premek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proč si ztěžujete práci a nepoužijete NumericUpDown? Pokud dále trváte na v tomto případě zcela nevhodném TextBoxu, desetinný oddělovač nastavený v systému (Místní a jazykové nastavení) zjistíte například takto:

Dim decimalSeparator As String = System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCulture.NumberFormat.NumberDecimalSeparator
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diky Ondro

kdyz zrovna NumericUpDown se nelibi tomu klukovi, kteremu to delam, pro zadavani castek. Ale jeste na nej zkusim zatlacit, treba povoli...

Kazdopadne diky i za ten kod.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

NumericUpDown je docela sikovny, ale nevite, jak odstranit ty sipky napravo? Ja vim, ze z nazvu vyplyva, ze k tomu patri, ale mne tam vadi a pritom ma tento control vlastnosti, ktere potrebuji. Dekuji...

--mk--

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslim, ze mam stejny problem, abych to protlacil a mohl to pouzit i u sebe ....

Kdyz nebudou sipky, bude to v pohode :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste použít můj snippet pro zadávání měny. http://www.vbnet.cz/snippet--16-textbox_...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback