Otevření dokumentu ve stránce   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, jde zobrazit dokument (konkrétně ve formátu .doc) na stránce? V současné chvíli mám odkazy (treeview) udělané tak, že uživatel si vybere co ho zajímá, klikne na odkaz a nabídne se mu stažení nebo otevření souboru. S tím mám ale problém, protože i přestože mám v adresáři s těmito dokumenty nastavená oprávnění pro everyone pouze pro čtení, pokud je dokument otevřen přes web tak jde změnit. A také to nevypadá moc esteticky když vyskočí nevzhledné wordové okno. Protože je wordů celkem hodně nechce se mi dělat pro každý stránku, napadlo mě jestli je nějáká komponenta které bych předal adresu dokumentu a ona ho zobrazila.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde změnit a uložit na web, tj. přepsat stávající dokument?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud tím myslít každý wordový soubor nechat tam kde je a pouze ho uložit jako webovou stránku (koncovka .htm místo .doc) tak by to neměl být problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemyslím, jen se divím tomu, že byste dokument otevřený z webu mohl na web zase ukládat.

K vašemu problému: To, čemu se snažíte vyhnout, je tak běžné, že to uživatele nijak nepřekvapí a je na něm, co zvolí či jak má nakonfigurovaný prohlížeč.

Uživatele můžete v textu instruovat k uložení dokumentu stisknutím pravého tlačítka myši na odkazu a volbu Uložit cíl jako...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde o to že tohle je intranetová aplikace v rámci firmy a wordové dokumenty jsou uloženy na sdíleném adresáři (mimo strukturu stránek). Ze stránek se na ně odkazuji způsobem \\jmenoserveru\adresar\dokument

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete, aby uživatelé mohli i dokumenty měnit, pak jim asi těžko nabídnete v internetovém prohlížeči stejně pohodlné řešení, jak je Word. Pokud chcete dokumenty jen zobrazovat uvnitř v prohlížeči, není DOC právě nejvhodnější formát. Převádět Wordové dokumenty do HTML je poměrně složité a pokud to uděláte přímo ve Wordu, výstup bude stát za starou belu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě já nechci aby uživatelé mohli dokumenty měnit (ten kdo je bude aktualizovat, nebude k nim pistupovat přes intranetové stránky, ale otevře si je ve wordu přímo na serveru). Takže řešení je předělat dokumenty do něčeho jiného než do wordu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback