Lze zvětšit max. počet objektů ve formuláři?   otázka

VB6/VBA

Mám dost objemný projekt s několika formuláři, bohužel v jednom z nich bych potřebal navíc přidělávat další objekty, ale program už mi to nedovolí, proto se chci zeptat jestli se nedá nějakou kličkou či úpravou dosáhnout většího počtu objektů ve formuláři. Díky !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O žádném limitu maximálního počtu prvků na formuláři nevím, můžete sem přesně popsat chybovou hlášku, kterou vám to píše?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Limit počtu prvků na formuláři je přesně 2 147 483 647 což je maximální velikost kolekce Controls :)

Ovšem jsem přesvědčen, že tak po 10 000+ prvcích by nastalo OutOfMemoryException.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mohu být tak smělý a zeptat se, kolik že to vlastně máte na formuláři prvků?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

chybová hláška:

Reached limit : cannot create any more controls for this form

Může tam být tak okolo 200 objektů.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jakou máte verzi Visual Basicu? Mě se bez větších problémů podařilo na formulář "naplácat" asi 2400 tlačítek a pak mě to již přestalo bavit, takže jsem víc nezkoušel. Přidával jsem vždy po 100 tlačítkách a žádná podobná chyba se mi nestala.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak to je opravdu divné. Mám VB 6.0, ale podobný problém jsem měl i u pětky, kde byl max. počet ještě nižší. možná jsem zapomněl uvést, že každý objekt má svůj vlastní "name", takže nedochází k indexování = v tom případě lze objektů mít neomezeně, ale bohužel toho využívám ve svém projektu jen částečně, a tak jsem stále omezen.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pak nechápu, co toto téma dělá ve fóru pro Visual Basic .NET. Máme přece speciální fórum pro VB6 a jiné verze.

Co se týče problému, nevím, co by se s tím dalo udělat, je to pravděpodobně omezení VB6.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omylem sem to hodil do špatného fóra, omlouvám se.

Problém však stále přetrvává..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

K čemu je proboha potřeba mít 200+ ovládacích prvků na formuláři?!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

to je teď vedlejší, prostě to pro ten projekt nutně potřebuju mít takhle udělaný a zajímá mě jestli to nejde nějakym způsobem přenastavit a rozšířit

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak snad jedině více formulářů, protože rozšíit to jistě nepůjde, pravděpodobně budeme muset najít jiné řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback