Problém s maximalizovaným oknem   otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den, mám jeden hlavní formulář s komponentami(menustrip a toolstrip) a v něm spouštím další okno a chci, aby toto okno bylo maximalizované.Při spuštění se v menustripu objeví ovldací prvky(minimalizace, maximalizace,...) spouštěného okna ale okno má velikost, jakou jsem měl při tvorbě, prostě vypadá normálně bez maximalizace.

Předem díky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A jakým způsobem jej maximalizujete?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ve visual basicu jsem nastavil WindowState na Maximized

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak zkuste:

Private Sub MyBase_Load() Handles MyBase.Load
    Me.WindowState = Maximized
End Sub

dát do toho otevíraného okna, ale je to divné, problém musí být jinde (možná pevná velikost formuláře?), protože tohle je vladtně to samé co se stane když to nastavíte v Designeru.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

děkuji, ale to jsem již zkoušel, prostě jsem si vložil další formulář vložil jen komponentu WebBrowser a nastavil jsem ten windowState. Když kliknu v hlavním formuláři na položku v menu tak se mi otevře okno uvnitř hlavního okna se změněnýma ikonama pro maximalizaci a přpnutí do normálu, pokud kliknu na zmenšení okna(které je v původní normální velikosti), tak se jen změní ikona, znovu po opětovné kliknutí na maximalizaci se okno již už správně zvětší. Nevím čím to může být způsobeno :-(

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nevím, napadá mě snad jen mrknout jak je to s těmi velikostmi, občas jsem s něčím podobným setkával u aplikací, které bylo např. možno maximalizovat, ale akorát se změnil border, jinak bylo okno pořád stejně velké, problémy, které máte, můžou být způsobeny možná tímhle.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A nebo můžete udělat takový chytáček, a okno po otevření minimalizovat a zase maximalizovat. Možná to půjde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nenastavil jste hodnotu MaximumSize toho okna? To by vysvětlovalo podobné chování.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback