Kolekce nebo databaze?   zodpovězená otázka

VB.NET

Jsem zacatecnik, zatim jsem si prosel clanky "Zaciname" a chci si napsat programek co se mi bude starat o spravu souboru (cca 15 000 souboru). Bude se jednat o jedenuche trideni dle jmena souboru a dle pripony.

Ciste teoreticky to co potrebuji, je mit kolekci, kde narvu nazvy soubory a pak pomoci cyklu "FOR" budu vzdy vybirat soubory, ktere vyhovuji podmince "IF".

Na druhou stranu jsem slysel, ze existuji nejake databaze (vim ze jsou tu o nich clanky), ktere jsou k teto problematice urceny.

Chtel bych se vas zeptat jaka je hlavni vyhoda databazi. Podle clanku co jsem tady nasel, je databaze jakoby neco sloziteho, co by slo napsat jednoduse pomoci par cyklu a podminek.

Dale bych se chtel zeptat jestli si myslite, ze je nutne abych nejakou tu databazi nastudoval pro reseni problemu, ktery jsem uvedl na zacatku dotazu.

Predem dekuji za odpoved.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud je položek 15000, už se jistě databáze vyplatí. Databáze není vůbec jednoduchá záležitost, kdyby databáze procházely všechny položky pomocí For cyklu, při větších databázích s miliardami záznamů byste se asi výsledku nedočkal. V databázích jsou sofistikované algoritmy, které výsledek vrátí rychle, umí rychle třídit, propojovat řádky z tabulek a spoustu dalších věcí. Na 15000 položek bych databázi použil, třeba MS SQL Server 2005 Compact Edition, víe informací najdete zde: http://www.netstudent.cz/%C4%8Cl%C3%A1nk...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback