Ulozeni promenych pri zavreni formulare   zodpovězená otázka

VB.NET

Mam programek, kde hlavni cinnost probiha v hlavnim formulari. Pak mam druhy formular, kde mam ListBox, ve kterem mam zadane nejake promene.

V pripade:

a) spustim program => nacte se mi form1 => kliknu tlacitko, ktere ovlada form3.show => nacte se mi form3 => ve form3 mam listbox, do ktereho nasypu promene => kliknu na tlacitko ve formulari form1 a promene z listboxu umisteneho na form3 se mi zpracuji tak jak maji.

b) spustim program => nacte se mi form1 => kliknu tlacitko, ktere ovlada form3.show => nacte se mi form3 => ve form3 mam listbox, do ktereho nasypu promene => zavru form3 => kliknu na tlacitko ve formulari form1 a promene z listboxu umisteneho na form3 uz neexistuji.

Vyresil jsem to tak, ze jsem si ve form1 nadeklaroval kolekci a kdyz chce uzivatel tlacitkem ve form3 potvrdit promene

tak ten zdrojovy kod pro presypani do kolekce vypada takto:

Dim i As Integer
        For i = 0 To ListBox1.Items.Count - 1
            Form1.vyjimky.Add(ListBox1.Items(i))
        Next
        Me.Close() 

Dale pak pracuji s kolekci vyjimky.

Ovsem tento zpusib reseni problemu, se mi zda ponekud nestastny.

Neslo by to nejak elegantneji?

S pozdravem

zz912

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, na tomto způsobu není nic špatného, já bych možná při zavírání dotyčného formuláře data uložil do souboru a při otevření je zase načetl, ale pokud je nepotřebujete držet do dalšího spuštění aplikace, stačí je mít v kolekci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback