Nové hry a aplikace pro Windows Phone

Tomáš Slavíček       07.06.2012       C#, Grafika       11554 zobrazení

V poslední době jsem dokončil několik zajímavých her pro Windows Phone, spolu i s jednou aplikací. Přikládám sem malou galerii screenshotů a rozcestník na další zdroje. Přes odkaz “ke stažení” se u každé hry/aplikace dá dostat i k odpovídající diskuzi na fóru na serveru SmartMania.cz.

Vroomstar

Hra Vroomstar byla tvořena na zakázku pro Škoda Auto a.s., realizovali jsme ji v eMan s.r.o. Kolega Filip Bocek vytvořil obrazovky menu, já měl na starosti veškerou herní část. Byla to poměrně zajímavá práce, fyziku auta i zpracování kolizí jsem si nakonec psal sám (z důvodu výkonu a optimalizací mi nevyhovovala žádná už hotová knihovna). Grafiku hry nám poskytli oni.

Hra se skládá z 11 levelů, v některých se jezdí po závodním okruhu (cílem je projet ho co nejrychleji), někde zase po městě (sbírají se vlajky). Po městě jezdí provoz, také zde “chodí” lidé. Při jízdě lze sbírat zrychlovací bonusy. Herní plán se otáčí podle kamery, při vyšší rychlosti se od hráče oddaluje.

Hra ke stažení: http://smartmania.cz/windows-phone-katalog/vroomstar-810

screen1 screen2

screen3 screen4

 

Handwrite Notes

Handwrite Notes je aplikace pro rychlé zaznamenávání ručně psaných poznámek, kterou jsem vytvořil v XNA Frameworku. Stačí kreslit prstem po spodním zadávacím panelu, slova se postupně umisťují zmenšená na horní řádky. Jednotlivé zápisky jdou potom připnout k hlavní obrazovce jako živé dlaždice. Aplikace také umožňuje synchronizaci se SkyDrive a export ve formě obrázků. Barevné téma se přizpůsobuje nastavenému tématu telefonu.

Na marketplace je aktuálně ke stažení verze 1.1, která přináší větší možnosti nastavení, jde měnit výška řádků, šířka mezer, barevné téma nebo jazyk; také zde přibyla podpora pro psaní zprava doleva.

Podrobný článek, jaké jsem při vývoji řešil technické otázky: http://smartmania.cz/clanky/handwrite-notes-jak-aplikace-vznikala-a-co-bylo-potreba-resit-2484

Aplikace ke stažení: http://smartmania.cz/windows-phone-katalog/handwrite-notes-839

s0 s1 s3x_b

s2x s6_b

 

Glow Arkanoid

Glow Arkanoid je zatím moje poslední hra pro tuto platformu – mám s ní ještě velké plány. Je to arkanoid z vesmírného prostředí, s poměrně originální grafikou. Hraje se s více míčky, cihly po nárazu vybuchují se zářícími efekty. Rychlým tánutím pálky se dá ovlivnit směr míčku, nebo také “flick gestem” či pohybovým senzorem telefonu. Hra se hraje na levely, je zde přítomná hudba i zvuky. Ve hře se nachází tutoriál, online skóre – a v poslední (zatím neveřejné) verzi je možné získávat i achievementy. Pozadí v menu je interaktivní, lze po něm kreslit prsty.

Aktuální verze ke stažení: http://smartmania.cz/windows-phone-katalog/glow-arkanoid-906

Gameplay trailer z připravované verze:

1 2 5cz

8 6cz 9cz

 

hodnocení článku

-7 bodů / 9 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Nové hry a aplikace pro Windows Phone

Dobrý den, mohu se zeptat jakou denní stahovanost mají v průměru Vaše aplikace (pokud to není tajný údaj)? Ptám se proto, že jsem udělal nějaké aplikace ve verzi pro iOS i pro WP a obecně jsem na tom se stahovatelností u iOS několikanásobně lépe (u Free i placených aplikací). Tak nevím zda dělám u WP něco špatně a nebo zda tady prostě není takový potenciál (uvažuji že přestanu dělat porty pro WP platformu protože se to nevyplatí. Na druhou stranu nechci hned házet flintu do žita).

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Momentálně denně okolo 100-300 stažení. Pohybuje se to ale různě, bývalo i víc. Tohle jsou ale opravdu čerstvé aplikace, teď jsem teprve nahrával do marketu verze na odzkoušení pro recenzenty. Hru Glow Arkanoid zatím nepropaguji záměrně, ještě se tam pokouším něco vyjednat.

Věřím, že to ale bude lepší. Jakmile se aplikace dostanou trochu nahoru v žebříčku (jakmile získají více hodnocení), neměl by být problém dosáhnout alespoň desetinásobné stahovanosti. Úplně velké terno to asi zatím nebude, ale průšvih určitě také ne. Vždycky je to o následné propagaci, samozřejmě dost často i o náhodě, jak se to lidem zalíbí. Myslím, že ale tady jedu celkem na jistotu.

Jaké aplikace jste dělal vy? Jak dlouho jsou v marketu?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback