Ondřej Linhart

Vývojářský blog Ondřeje LinhartaPodle kategorie

Naprosto katastrofická Roadshow

Ondřej Linhart       02.04.2009             10800 zobrazení

Již poměrně dlouho jsem se neúčastnil žádných akcí, kde by se představovaly nové produkty a technologie z portfolia firmy Microsoft. Proto jsem se minulý týden rozhodl navštívit akci Akademická roadshow, která byla společně pořádána firmou Microsoft, komunitou .NetStudent a Univerzitou Pardubice. Na tuto akci jsem se dost těšil s vidinou toho, že se dozvím něco zajímavého a budou mi do detailů popsány nové vlastnosti produktů Windows 7 a Windows Server 2008. Bohužel to bylo právě naopak.

Z původních asi 60 lidí, kteří byli na akci přihlášeni byl najednou plný sál (s kapacitou 300 lidí). Důvodem bylo zřejmě to, že valná většina posluchačů považovala tuto akci jako zpestření dne místo nudných školních přednášek, místo kde se dá konverzovat, spát, případně si odnést zdarma DVD se zkušební verzí týmového Visual Studia a láhev vody. Podle toho také vypadal průběh přednášky. Neustále někdo vyrušoval hlasitou konverzací zcela mimo téma, nejhorší byla ovšem jakási skupinka idiotů, která neustále pokřikovala duševní zvratky typu “Tohle máme v unixu už 30 let!” a podobně.

Samotná kvalita přednášky byla naprosto katastrofická. Vše co bylo řečeno byly pouhé marketingové žvásty jako vystřižené z oficiálních stránek produktů, žádné podrobné informace, žádná srovnání se stávajícími produkty, nicneříkající čísla na místě vycucaná z prstů. U Windows 7 přednášející zřejmě považoval za klíčové vlastnosti systému Media Center, možnost výpisu napájení jednotlivých komponent PC a rozpoznávání ručně psaných rovnic. U Windows Serveru 2008 byl zase přednášející tak fascinován novým vzhledem konzole pro správu, že soustředil svůj výklad pouze na ni. U Hyper-V jsem se nedozvěděl zcela zásadní věc – jestli je možné bez problémů migrovat stávající řešení postavené na Microsoft Virtual Serveru 2005 R2. Téma Search Server 2008 bylo z neznámých důvodů zcela vypuštěno. Další věc která rozhodně nepřispěla k profesionalitě této akce byl fakt, že téměř žádná z připravených ukázek nefungovala (ať už to bylo z technických důvodů nebo neschopnosti organizátorů). Na jedinou otázku kterou jsem vznesl – zda-li bude Microsoft Virtual PC dále rozvíjen, mi nikdo nebyl schopen odpovědět.

Abych pouze nekritizoval, tak se mi velmi líbila přednáška o produktu Microsoft Identity Lifecycle Manager 2, což je zjednodušeně řečeno nástroj pro centralizovanou správu účtů z různých informačních systémů (koncepcí mi velmi připomíná BizTalk Server). Byl jsem spokojen jak z hlediska obecného popisu produktu, tak z hlediska podrobného popisu funkcí a praktické implementace tohoto systému. Bohužel na praktickou ukázku již nezbyl čas, i tak byla celá akce přetažena o více než 45 minut.

Můj celkový dojem z této akce je velmi špatný, u akcí pořádaných Microsoftem na toto nejsem zvyklý. Vinu na tom mělo zřejmě to, že to bylo organizováno především studenty a také to pro studenty bylo určeno. Na akci tohoto typu jsem byl poprvé a naposledy.

 

hodnocení článku

0 bodů / 2 hlasů       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Diskuse: Naprosto katastrofická Roadshow

Zdravím,

nemůžu říci, že jsem z toho hodnocení nadšen a to překvapivě jen z jednoho jediného důvodu. Tímto důvodem je dojem, že přednášky byly laděny marketingově.

Sám jsem se dlouhá léta živil jako vývojář, analytik, projektový manažer a soukromý podnikatel. Jako vývojář jsem měl vždy detailní přehled o novinkách, které se týkají mého oboru. Tento přehled jsem čerpal především ze zdroje "průzkum bojem", kdy jsem prostě sám produkt vyzkoušel a nebo jsem hledal konkrétní odpovědi na konkrétní otázky na fórech. Na přednášky jsem za znalostmi ze svého oboru nechodil, protože byly pozadu, ale chodil jsem kvůli kontaktům. Proto jsou přednášky tohoto typu trochu povrchovější než třeba hands on laby.

Co je to marketing? Marketing obecně je komunikace o produktu. "Marketingovými kecy" chápu informace, které nejsou podloženy fakty či mají nicneříkající obsah proto všechny přednášky byly v rámci časových možností doprovázeny praktickými ukázkami. Vzhledem k tomu, že v článku nebylo zmíněno nic konkrétně (konkrétní marketingový "kec"), tak nemohu reagovat. Na konkrétní dotaz jsem připraven odpovědět.

Z dotazníků, kde byla i otázka "Která přednáška se Vám nejvíce líbila?" lze vyčíst, že suveréně nejvíc se líbila přednáška o Windows 7. Uvedlo to téměř 80% zúčastněných.

Cílem akcí jako byla v Pardubicích je poskytnout obecný přehled s několika ukázkami novinek. Roadshow je označena jako "akademická" právě proto, že je určena převážně pro studenty a nejde tedy příliš do hloubky - ono to také moc nejde, pokud je třeba zmínit 6 technologií za 4,5 hodiny včetně přestávek.

V čem s článkem naopak souhlasím, je to, že byly technické problémy - ano notebook, na kterem byly nachystane 3 virtuální mašiny k prezentaci Jirky Kadavého z nejakeho duvodu nekomunikoval s promitackou v prednaskove mistnosti a proto jsme tyto masiny museli behem 1 hodiny zmigrovat na muj notebook, ze ktereho jsem pak prezentoval a ktery to bez restartu nenesl uplně v pohode a byl jsem tedy nucen zaver dema radeji spustit z videa, které jsem měl připravené. V této situaci jsem však byl rád, že se to podařilo na místě zvládnout a nemuseli jsme přednášku rušit či se přesouvat do vedlejšího sálu, kde notebook s tamnější promítačkou fungoval.

K poznámce o srovnání s jinými produkty uvedu jen, že vzhledem k tomu, že Windows 7 je beta verze, tak není možné provádět srovnání s ostatními produkty - rádi bychom, ale nemůžeme.

K Vaší konkrétní otázce: Řešení postavené na Microsoft Virtual Serveru 2005 R2 lze migrovat na Hyper-V. Už však nelze migrovat zpět.

Pokud vím, tak část o Search Serveru byla na poslední chvíli vypuštěna po dohodě s administrátory univerzity, kteří byly pro přednášky s označením (A) rozhodující.

Závěrem chci poděkovat za zpětnou vazbu, kterou beru vážně a určitě se budu snažit, aby až se jednou přece zkusíte znovu přijít podívat na přednášku pro studenty, tak abyste z akce měl dobrý pocit i Vy.

Filip Řehořík

Academic developer evangelist

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Diskuse: Naprosto katastrofická Roadshow

Nevím a nechápu jak může někdo takovou kravinu vůbec napsat a považovat ji za seriózní hodnocení akce!

Přednáška o Windows 2008 serveru vůbec nebyla zaměřena na konzoli, ale také na spoustu dalších věcí. Naopak, když sem si teď projel prezentaci, tak tam vidím konzoli pro správu jen dvakrát z celkových 27 slidů. Naopak sem se hodně věnoval NAP a terminal services.

K Hyper-V: Byl tam jednoznačně prostor na dotazy! Jaktože jste se nezeptal na tak zásadní otázku??? Jak si můžete dovolit navážet se takhle do přednášejícího? Kolem každého tématu je spousta otázek a není rozhodně v možnostech žádného přednášejícího zodpovědět všechny potencionální otázky.

A jak můžem my, jako studenti vědět, zda-li má Microsoft v plánu pokračovat s vývojem Virtual PC, když to neví ani většina zaměstnanců Microsoftu???

Tento článek nepovažuju za objektivní hodnocení akce. Tohle na mě působí, jako by spíš člověk, který to psal, měl nějaký mindrák. Profesionál by takovouhle snůžku lží a blbostí napsat nemoh.

S pozdravem

Kamil Roman - přednášející Win2008 a Hyper-V

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Vaše přednáška byla při vší úctě pouze snůška marketingových žvástů a osobních dojmů z nového systému, nic víc. Pokud čekáte, že budu pět oslavné ódy, tak jste na špatné adrese. Tento článek je můj osobní názor a co se týče profesionality a snůšky blbostí, měl byste se spíše zamyslet nad sebou a nad svými přednáškami.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Diskuse: Naprosto katastrofická Roadshow

No, z vlastní zkušenosti vím, jakou práci dá zorganizovat prakticky jakoukoliv akci. Jinak na obecné přednášky o nových produktech nemá smysl chodit, to je marketing. Developerské přednášky jsou o něčem jiném.

Proč ale na akademické roadshow valí do studentů marketingové kecy, to nechápu, jak na Windows 7, tak i na Windows 2008 Serveru se toho dá tolik ukázat.

A co se týče unixáků, je jich pět a půl, ale slyšet jsou nejvíc. Ona ale naštěstí platí nepřímá úměra mezi množstvím keců a množstvím odvedené užitečné práce.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback