Napady co programovat   zodpovězená otázka

Offtopic

Rad bych se naucil programovat v C#, ale problem je ze nevim co programovat, vubec nemam sajnu a docela by se mi hodilo vytvorit nejaky muj referencni projekt/aplikaci.

Mam znalosti programovani v ruznych jazycich, OOP, atd...

Rady at programuju matematicke ulohy prosim smerujte na zacinajici programatory, kterym ja nejsem.

Dekuji za napady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ja ked som zacinal alebo som sa chcel zdokonalovat, tiez som mal problem s tym co programovat. Nakoniec som svoje zaluby a konicky pertavil do programovania. Ci uz to boli nejake generatory nahodnych cisel, alebo nejake, db ablikacie kde som uchvaval data.

Ale povedat ti presne co mas programovat to ti asi nepovie nikto (okrem tvojho zamestnavatela)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Můžete zkusit naprogramovat nějakou hru nebo nějakou užitečnou aplikaci, ale to asi nejlépe vymyslíte sám, nevíme, co přesně umíte. To, že napíšete znalost programování v různých jazycích a OOP je sice fajn, ale do jaké hloubky a jaké máte zkušenosti, to už nevíme.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Z hlediska užitečnosti bych doporučil databázovou aplikaci. To je totiž to, co pak lze modifikovat / prodat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den.

Pokud vyloženě toužíte programovat a máte na to i čas, tak bych Vám s klidným svědomím přehodil svůj nápad (resp. svou potřebu) na objednávkový systém. Je tam podle mně celkem mnoho různých věcí, které udělají z projektu zajímavé a všestranné programování. Databáze, nějaká logika pro objednávky, zpracování XML, webové služby a možná další aspekty, které teď nevidím. A dost možná bych Vám za to i nějakou tu drobnou kačku na přilepšenou dal :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Databázovými aplikacemi, informačními a účetními systémy všeho druhu je trh přesycen už pěkně dlouho, takže s tímto se asi moc neuchytíte...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale tady nikdo nemluvil o touze se uchytit na trhu... On se chce zlepšit v programování na "smysluplném" projektu, nikoli komerčním, jestli jsem to pochopil. A já nenabízím nic než to, že mně to pomůže v budoucnu a vedle mně možná i spoustě podobných dealerů IT jako jsem já, kteří dennodenně řešíme stejné problémy... A to zcela bezištně...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jsem se předtím zapoměl lognout ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já jsem se taky na tom zadrhl. Když jsem se ucházel u firmy jako programátor, tak chtěli po mně projekt. Jenomže ... . Pak jsem se snažil zjistit potřeby různých firem. Např. Solária. Paní co seděla u pokladny musela vyjít s koncepcí programu např. MS Excell. Tato aplikace, ale může bez potřebných znalostí skriptů vyhovět tak na 50 %. Tak jsem začal s programem pro solária.

... Evidence nových zákazníků, pokladna, sklad doplňkového sortimentu, počítadlo hodin zářivek solária, plánování ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback