ToolStripMenuItem a RadioCheck   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Zdravim,

chtel bych se zeptat, jetli je mozne aby menu (MenuStrip), resp. jeho polozky, fungovalo jako skupina RadioButtonu?

VB.NET 2005

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ahoj, řešil jsem stejný problém. Bohužel jsem takovou vlastnost nenašel, takže jsem to vyřešil kódem (ke každé položce menuStrip jsem události click přiřadil kód, který u ostatních položek zruší zaškrtnutí. Potřeboval jsem to rychle vyřešit aby to fungovalo. Třeba někdo poradí něco víc elegantního:)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ja to vyresil taky kodem...

    Private Sub Menu_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs) Handles ToolStripMenuItem2.Click, ToolStripMenuItem3.Click, ToolStripMenuItem4.Click
        For Each MenuItems As ToolStripMenuItem In ToolStripMenuItem1.DropDownItems
            MenuItems.Checked = False
        Next

        Dim MenuItem As ToolStripMenuItem = CType(sender, ToolStripMenuItem)
        MenuItem.Checked = True
    End Sub

...ale u starsich verzi basicu sli polozky menu pouzivat jako radiobuttony. Tak jsem doufal, ze tady pujdou taky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mám VS 2008, a u mě to nejde, ale zkuste u MenuItemu hledat vlastnost RadioCheck... Obávám se však, že ve verzi 2005 to ale také nebude.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

MenuItem ma vlastnost RadioCheck ale ToolStripMenuItem ji nema...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, původně jsem myslel že se jedná o MenuItem (příště si to přečtu líp :)).

Pokud ji ToolStripMenuItem nemá, obávám se, že jediné je to, které jste už vymyslel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi by bylo nejlepší podědit si třídu ToolStripMenuItem, přidat jí propertu GroupName a při kliknutí projít v daném menu všechny položky se stejným GroupName a nastavit jim vlastnost Checked na hodnotu False. Pak v menu místo normálních ToolStripMenuItemů použijete ty nové a máte vystaráno. Akorát asi bude trochu složitější přesvědčit designer Visual Studia, aby používal defaultně tyto položky. Ale nějak by to jít mohlo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback