Ukládání dat aplikací   zodpovězená otázka

C#, SQL, Databáze

Dobrý den,

začínám s jazykem C# a chtěl bych udělat jednu aplikaci, kde ovšem budu potřebovat ukládat celkem velké množství dat. Již jsem zkoušel ukládat data do tabulek a pomocí SQL Serveru a SQL Data Adaptéru k nim přistupovat. Co mi ale vrtá hlavou je, jak se budou data načítat, resp. ukládat, nebude-li mít daný uživatel na počítači SQL server.

Mohli byste mi prosím trochu navodit, jak se tento problém řeší u ostatních aplikací? Ukládají se data do nějakého souboru, se kterým komunikuje přímo aplikace?

Předem děkuji za odpověď,

Honza

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obvykle je to tak, že aplikace a SQL Server běží na jiných počítačích, na klientech se tedy nic kromě klientské aplikace instalovat nemusí. V třívrstvé architektuře potom vstupuje do hry ještě aplikační server, což je třetí počítač.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží na typu aplikace a množství dat.

Pokud nechcete k uživatelům instalovat velký SQL Server a dat není moc (řádově max. desítky MB), můžete zkusit SQL Server Compact Edition (databáze je na uložena disku a stačí do adresáře aplikace přidat pár knihoven, nic se instalovat nemusí).

Pokud je dat víc, tak SQL Server bude asi nutností - buď ho musí mít uživatel nainstalovaný na svém počítači, nebo bude někde na nějakém síťovém serveru.

Jinak SQL Server se dá nainstalovat v rámci instalačního procesu aplikace, i když to není úplně jednoduché (pokud nepoužijete ClickOnce, ten to myslím umí na pár kliknutí).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Myslím, že těch dat zas tolik nebude, takže bych mohl zkusit ten SQL CE. Z vašeho popisu jsem pochopil, že ta databáze bude nějaký soubor vedle aplikace a bude přímo komunikovat s aplikací, aniž by musel mít uživatel nainstalovaný SQL Server (jen bude nutné znát cestu k souboru s daty)..

Děkuji za odpověďi, kouknu se na to a zkusím :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tak, chápete to správně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback